Wielokanałowy transceiver IoT z certyfikatem Thread od Qorvo

Firma Qorvo, dostawca innowacyjnych rozwiązań łączności radiowej, przedstawiła swój układ SoC GP712. Jest to pierwszy wielokanałowy transceiver przeznaczony dla Internetu Przedmiotów, który uzyskał certyfikat zgodności z protokołem Thread. Dzięki współbieżnej obsłudze protokołów Thread oraz ZigBee na osobnych kanałach radiowych GP712, projektanci mają możliwość tworzenia bram, które będą w stanie obsłużyć jednocześnie obie implementacje łączności IEEE 802.15.4.

Układ Qorvo GP712 zapewnia największy w tej klasie zasięg oraz niski pobór mocy. Wykorzystuje ponadto technologię komunikacji radiowej, która ogranicza występowanie interferencji. Obsługuje wiele dostępnych kanałów i protokołów, przez co daje pewność, że urządzenia bramy nie staną się bezużyteczne na skutek zmiany wykorzystywanego protokołu. Dodatkowe funkcje można wprowadzić dzięki prostym aktualizacjom oprogramowania.

Wielokanałowy transceiver IoT Qorvo stanowi odpowiedź na duże zapotrzebowanie na produkty obsługujące protokół Thread. Qorvo od kilku lat jest aktywnym członkiem grupy Thread.

Nowe badanie rynku przeprowadzone przez Berg Insights przewiduje powstanie 91 milionów inteligentnych domów w Unii Europejskiej i USA do roku 2020. Jednak analizy nie są w stanie przewidzieć, który standard łączności bezprzewodowej upowszechni się w przyszłości, toteż jeśli inżynierowie chcą pozostawić sobie pole manewru, powinni wykorzystywać do konstrukcji bram układy obsługujące wiele protokołów.

Platforma Qorvo wykorzystuje OpenThread. Jest to otwarta implementacja standardu Thread dla inteligentnych mieszkań powstała z inicjatywy NestLabs. Oddział łączności bezprzewodowej Qorvo jest aktywnie zaangażowanym członkiem społeczności OpenTread, dostarczając platformę projektową GP712.

Qorvo oferuje ponadto dodatkowe informacje na temat Internetu Przedmiotów zawarte w serii darmowych e-booków „Internet of Things for Dummies”. Seria złożona z dwóch pozycji pomoże profesjonalistom z dziedzin technicznych i innych dziedzin zrozumieć szczególne cechy Internetu Przedmiotów. Książki są dostępne pod adresem  www.qorvo.com/iot-for-dummies.

Informacje o ofercie rozwiązań Qorvo dla inteligentnych domów i Internetu Przedmiotów – zaawansowanych układach łączności radiowej i oprogramowaniu – są dostępne tu.

O autorze