Moduł Heracles od EBV Elektronik dla łączności komórkowej pre-paid

Firma EVB Elektronik nawiązała współpracę z Orange Wholesale France, opracowując moduł, który zapewnia bezpieczną i niezawodną łączność komórkową na dużym obszarze geograficznym.

Firma EBV Elektronik należąca do koncernu Avnet we współpracy z Orange Wholesale France wprowadziła innowacyjne rozwiązanie – gotowy do użycia moduł bezprzewodowy o nazwie Heracles. Jest to kompletny, czteropasmowy moduł pre-paid GSM / GPRS 2G z wbudowaną kartą SIM. Moduł zapewnia obsługę i bezproblemowy dostęp do sieci komórkowych oraz roamingu Orange w 33 krajach Europy.

Kompletny moduł bezprzewodowy typu pre-paid stanowi przewidywalne i opłacalne rozwiązanie dla markerów umieszczanych na różnego typu obiektach. Dzięki łączności zintegrowanej na poziomie układu elektronicznego projektowanie i produkcja takich obiektów jest znacznie prostsza. Moduł uzyskał certyfikat Orange i jest dostępny w czterech wersjach pre-paid różniących się oferowaną objętością danych, zaczynając od 10 MB. Może zapewnić obiektom łączność w długim okresie, nawet podczas całego czasu ich życia.

Rozwiązanie to jest bardzo wygodne dla wszystkich producentów urządzeń z łącznością – zarówno startupów, jak i dużych firm. Jest ono przeznaczona dla różnorodnych urządzeń IoT stosowanych w motoryzacji i przemyśle, do realizacji urządzeń ubieralnych, śledzenia i mierników pracujących w pomieszczeniach i na zewnątrz. Dzięki kompaktowym wymiarom 15,8 x 17,8 x 2,4 mm moduł nadaje się do miniaturowych urządzeń o bardzo niskim zużyciu mocy.

O autorze