Drukarka 3D DragonFly 2020 od Nano Dimension

Firma Nano Dimension, specjalizująca się w drukowanych układach 3D, wprowadziła do sprzedaży drukarkę 3D DragonFly 2020 Pro. Nowe urządzenie pozwala ominąć wiele dotychczasowych trudności i ograniczeń związanych z tworzeniem prototypowych płytek PCB. Dzięki temu firmy projektujące układy elektroniczne będą miały większą kontrolę nad swymi cyklami projektowymi i będą w stanie szybko, bezpiecznie oraz tanio projektować nowe układy elektroniczne. Teraz projektanci i inżynierowie mogą błyskawicznie przejść od innowacyjnego pomysłu, przez badanie protptypu, do systemów testowych – samodzielnie drukując w 3D swe wielowarstwowe płytki PCB.

Powiększony model Dragonfly 2020 Pro zastępuje wersję biurkową, która była wykorzystywana w fazie beta-testów Nano Dimension. Zwiększenie rozmiaru i możliwości jest bezpośrednim następstwem opinii przekazanych przez użytkowników. Zalety modelu Pro obejmują wysoką precyzję i rozdzielczość, łatwość konserwacji oraz rozszerzalną platformę.

Drukarka 3D DragonFly 2020 Pro jest kompletnym rozwiązaniem do drukowania układów elektronicznych 3D. System ten oferuje wiele możliwości i korzystnych cech:

  • Drukowanie ścieżek w wysokiej rozdzielczości dzięki precyzyjnemu systemowi nanoszenia tuszu
  • Tworzenie kompletnych wielowarstwowych płytek PCB – w tym zagrzebanych przelotek i otworów metalizowanych
  • Możliwość zachowania wrażliwych i tajnych informacji o projekcie w obrębie własnej firmy na etapie projektowania
  • Możliwość szybkiej produkcji profesjonalnych, wielowarstwowych prototypów płytek PCB, anten, eksperymentalnych układów elektronicznych i innych elementów pozwala na szybszy rozwój projektu i większą kreatywność podczas projektowania płytek.

Drukarkę DragonFly 2020 Pro można już uzyskać w ramach wczesnego dostępu. Informacje o programie wczesnego dostępu znajdują się pod tym linkiem.

 

O autorze