LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Sprzęt pomiarowy

Nowy, precyzyjny układ Microchip do pomiaru zużycia mocy

Firma Microchip wprowadziła do oferty nowy, precyzyjny układ po pomiaru zużycia mocy i energii. Model PAC1934 działa we współpracy ze sterownikiem Microchip kompatybilnym z monitorem Energy Estimation Engine (E3) wbudowanym w system operacyjny Windows 10. dzięki temu możliwe jest uzyskanie 99% dokładności pomiaru we wszystkich urządzeniach zasilanych z baterii pracujących pod kontrolą Windows 10. Układ Microchip PAC1934 w połączeniu ze sterownikiem Windows 10 i usługą Microsoft E3 może poprawić dokładność pomiaru zużycia baterii przez inne aplikacje o 29%.

Układ PAC1934 został zaprojektowany w celu pomiaru napięć linii w zakresie od 0 do 32 V. Można dokładnie zmierzyć pobór mocy zarówno samego procesora (CPU), jak i zadań uruchomionych na urządzeniach podłączonych za pomocą interfejsu USB-C. PAC1934 jest 4-kanałowym układem wykonującym pomiar  z rozdzielczością 16 bitów, którego rejestr akumulatora pozwala na działanie przez ponad 17 minut. Dzięki temu może mierzyć moc i zużycie energii bez potrzeby regulacji poziomu napięcia lub prądu.

Urządzenie ma również funkcje, które mogą okazać się przydatne w przyszłych aktualizacjach oprogramowania. Dzięki niemu możliwy jest pomiar zarówno ładowania, jak i rozładowania baterii – jest to istotne w przypadku nadchodzących topologii ładowarek wykorzystujących interfejs USB typu C, które stopniowo są wdrażane. Ponadto urządzenie pełni funkcję standardowego miernika prądu po stronie zasilania, który można wykorzystać w serwerach i urządzeniach sieciowych, pojazdach czy zastosowaniach przemysłowych. Microchip ponadto pracuje nad obsługą PAC1934 pod systemem Linux w różnych zastosowaniach.

Układ monitorowania zasilania PAC1934 jest już dostępny w postaci próbek i w ilościach hurtowych. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie produktu.

Autor: Microchip
Amerykański producent układów scalonych, począwszy od analogowych, jak wzmacniacze operacyjne, poprzez elementy optoelektroniczne, radiowe i pamięci EEPROM. Firma wytwarza też serie mikrokontrolerów: PIC, dsPIC, AVR.