Nowe energooszczędne rozwiązanie Cypress dla Wi-Fi i Bluetooth

Firma Cypress Semiconductor przedstawiła nowe, wielofunkcyjne rozwiązanie dla łączności bezprzewodowej. Jest to układ wykonany w wymiarze technologicznym 28 nm, który zapewnia niezwykle energooszczędną łączność Wi-Fi oraz Bluetooth, wydłużając czas pracy na baterii urządzeń ubieralnych, inteligentnych sprzętów domowych i przenośnych urządzeń audio. Układ Cypress o nazwie CYW43012 dzięki wykorzystaniu procesu technologicznego 28 nm uzyskuje pobór mocy mniejszy o 70% w trybie odbioru i do 80% w trybie uśpienia w porównaniu do aktualnych rozwiązań. Rozwiązanie to jest zgodne ze standardem IEEE 802.11a/b/g/n i współpracuje ze standardem 802.11ac, zatem może wykorzystywać punkty dostępowe 802.11ac w standardowych trybach. Dzięki temu układ może zaoferować wyższą przepustowość i lepsze wykorzystanie energii, jak również lepsze zabezpieczenia i większy zasięg sieci Wi-Fi 802.11ac.

Układ wielofunkcyjny CVYW43012 pozwala na optymalną pracę w obu pasmach Wi-Fi 2,4 oraz 5 GHz, a także jednoczesną pracę w obu trybach Bluetooth i Bluetooth Low Energy (BLE) 5.0. Jest to gotowe rozwiązanie współpracujące z kompletnym środowiskiem projektowym IoT Cypress WICED Studio, które pozwala na szybką integrację technologii bezprzewodowych w projektach.

Platforma projektowa Cypres WICED Studio zawiera kompletne, zintegrowane środowisko programistyczne (SDK) do obsługi komunikacji bezprzewodowej. Środowisko to obejmuje popularne i starannie przetestowane stosy protokołów Wi-Fi i Bluetooth, jak również uproszczone interfejsy aplikacji A(PI), które uwalniają programistów od potrzeby zgłębiania złożonych technologii bezprzewodowych. Cypres WICED Studio wychodzi również naprzeciw popularnemu trendowi obsługi łączności w dwóch trybach, współpracując z rozwiązaniami Wi-Fi oraz Bluetooth w ofercie Cypress, jak również z układami obsługującymi Bluetooth i Bluetooth Low Energy. SDK pozwala zestawić połączenie z chmurą w ciągu kilku minut dzięki rozbudowanych bibliotekom, które obejmują integrację z popularnych usługami chmurowymi, takimi jak Amazon Web Services, IBM Bluemix, Alibaba Cloud i Microsoft Azure, a także usługami prywatnych partnerów. Ponadto WICED obsługuje dostęp bezprzewodowy do usługi iCloud na potrzeby akcesoriów wykorzystujących Wi-Fi z obsługą Apple HomeKit. To z kolei umożliwia tworzenie rozwiązań, które bez wykorzystania huba łączą się bezpośrednio i bezprzewodowo z asystentką głosową Siri oraz aplikację AppleHome.

Pakiet obsługi łączności Cypress WICED Studio nie zależy od mikrokontrolera i zapewnia gotowe wsparcie dla różnych mikrokontrolerów dostawców niezależnych, umożliwiając realizację złożonych systemów IoT. Platforma ta pozwala również na tworzenie tanich rozwiązań dla prostych aplikacji IoT. Stosy protokołów Wi-Fi i Bluetooth mogą pracować równie dobrze na mikrokontrolerze, jak i w trybie wbudowanym, co pozwala na realizację elastycznych architektur wykorzystujących wspólne oprogramowanie. Więcej informacji o platformie Cypress WICED, ekosystemie i społeczności jest dostępnych tutaj.

Więcej informacji o wielofunkcyjnych rozwiązaniach Cypress WICED znajduje się pod tym adresem.

Próbki układów CYW43012 są obecnie dostarczane do najważniejszych klientów. Pełna produkcja rozpocznie się w czwartym kwartale tego roku.

O autorze