Nowe, trójwyjściowe zasilacze firmy Keysight Technologies

Firma Keysight Technologies zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowej serii trójwyjściowych, programowalnych zasilaczy DC E36300. Przyrządy te, wyposażone w duży, kolorowy wyświetlacz, intuicyjny interfejs użytkownika i nowoczesne interfejsy (LAN, LXI, USB i opcjonalnie GPIB), oferują możliwości dostępne w wielu droższych modelach.

Dzisiejsze skomplikowane urządzenia elektroniczne mają coraz wyższe wymagania wobec zasilających je systemów. Często jednak powodują one problemy projektowe, a zasilacze klasy podstawowej nie są w stanie ich wychwycić. Dzięki zasilaczom serii E36300 Series, inżynierowie mogą symulować problemy z zasilaniem jeszcze na wczesnym etapie projektowania. Zaawansowane funkcje, takie jak pomiary małych prądów, automatyczne połączenia szeregowe i równoległe, sekwencyjne włączanie wyjść i rejestracja danych, pomagają w wykrywaniu problemów z zasilaniem.

Zasilacze serii E36300 charakteryzują się małymi szumami wyjściowymi w normalnym trybie pracy, dostarczając wysokiej jakości sygnał zasilający, ważny w przypadku aplikacji precyzyjnych. Ponadto, charakteryzują się małymi szumami akustycznymi. Wszystkie modele zapewniają małe współczynniki line/load regulation, wynoszące po 0,01%, czas odpowiedzi poniżej 50 µs, umożliwiają pomiary małych prądów oraz zawierają zabezpieczenia nadnapięciowe, nadprądowe i termiczne, eliminujące ryzyko uszkodzenia urządzenia zasilanego.

Zasilacze serii E36300 są wspierane przez oprogramowanie BenchVue firmy Keysight do konfiguracji, sygnalizacji alertów, wizualizacji wyjść oraz rejestracji zmian prądu i napięcia w czasie. Funkcjonalność Test Flow pozwala użytkownikom szybko zautomatyzować konfigurowanie parametrów przyrządu i kolejne czynności pomiarowe w ramach sekwencji testowych.

Zasilacze serii E36300 nadają się idealnie nie tylko dla doświadczonych użytkowników, ale również dla użytkowników początkujących i studentów mających po raz pierwszy do czynienia z tego typu urządzeniami. Dzięki pełnemu menu i interfejsowi na panelu czołowym są to przyrządy intuicyjne i łatwe w obsłudze. Wyposażone są w pokrętła do regulacji napięcia i prądu, indywidualne przełączniki On/Off dla każdego kanału oraz keypad i przyciski funkcyjne do konfiguracji – pozwalające uprościć obsługę i zwiększyć produktywność.

Ważniejsze cechy:

  • Równoczesna prezentacja parametrów wszystkich trzech kanałów w różnych kolorach na wbudowanym wyświetlaczu LCD o przekątnej 4,3”
  • Największa stabilność parametrów przebiegu wyjściowego przy ekstremalnych, dynamicznych zmianach obciążenia
  • Możliwość rejestracji danych, sekwencyjnego włączania wyjść i sprzęgania wyjść

Więcej informacji dotyczących trójwyjściowych, programowalnych zasilaczy DC serii E36300 można znaleźć na stronie www.keysight.com/find/e36300 lub kontaktując się z firmą Keysight pod adresem www.keysight.com/find/contacus.

Dystrybutorem produktów Keysight Technologies w Polsce jest firma AM Technologies Sp. z o.o. Sp.k., Al. Jerozolimskie 146c, 02-305 Warszawa, tel. 22 5322800, fax 22 5322828, e-mail: info@amt.pl.

O autorze