Nowe dyski korporacyjne 10 TB od Toshiba

Toshiba Electronics Europe GmbH (TEE) przedstawia serię MG06, obejmującą dyski korporacyjne HDD o wysokiej pojemności 10 TB. Nowa seria MG06 firmy Toshiba oferuje pojemność o 25 procent większą w porównaniu z poprzednią generacją, serią MG05, a także dostępność modeli w wielu wariantach pojemności w celu lepszego wykorzystania cykli możliwych modernizacji pamięci masowej przez dostawców OEM i ODM, konstruktorów infrastruktury, dostawców usług chmurowych (CSP) i integratorów systemów.

Poza większą pojemnością seria MG06 dysków 10 TB cechuje się większą maksymalną utrzymywaną szybkością transferu 237 MB/s w porównaniu z wcześniejszą serią MG05, a także o 25 procent dłuższym czasem MTTF, określanym na 2,5 miliona godzin. Dyski mają interfejs SATA 6 Gbps i szybkość 7200 obr./min. Ponadto dyski HDD z serii MG06 obsługują technologię Advanced Format z emulacją sektorów 512 B (512e), dzięki czemu zachowana jest zgodność ze starszymi aplikacjami i środowiskami roboczymi, a także technologię natywnego rozmiaru sektorów 4K, co pozwala na optymalną pracę na platformach składowania danych HDD i hybrydowych.

Konstrukcja dysków HDD z serii MG06 pozwala na większą gęstość upakowania danych i na wprowadzenie pojemności 10 TB do gamy Toshiba, udostępniając jednocześnie pojemności 6 TB i 8 TB. Nowe modele są zbudowane na najnowszej architekturze HDD firmy Toshiba i pozwalają na oszczędność przestrzeni w szafach, poprawiając wydajność operacyjną infrastruktury typu chmurowego. Serię MG06 stworzono do zastosowań w dostępie prawie bezpośrednim (typu midline i nearline) oraz do obciążeń w serwerach i systemach pamięci masowej warstwy 2 o krytycznym znaczeniu. Należą do nich obciążenia w zastosowaniach serwerowych, w których korzystna jest wysoka pojemność przypadająca na dysk fizyczny, systemy składowania w centrach danych z optymalizacją według pojemności oraz korporacyjne systemy IT i serwery centrów danych obsługujące obciążenia sięgające 550 TB całkowitej pojemności zapisywanej i odczytywanej rocznie z jednego dysku HDD. Wszystkie modele wyposażono w technologię Toshiba trwałego buforu zapisu PWC (ang. Persistent Write Cache), która gwarantuje szczytowe parametry pracy i pozwala zachować niezawodność danych na poziomie korporacyjnym. Modele mają także możliwości zarządzania trybem zasilania, które są zgodne z normami branżowymi sektora HDD.

Próbne egzemplarze dysku HDD MG06 SATA są już dostępne do wysyłki. Więcej informacji o linii dysków HDD firmy Toshiba można znaleźć na stronie: https://toshiba.semicon-storage.com/eu/product/storage-products.html.

O autorze