Szybsze i tańsze Wi-Fi o większym zasięgu – z produktami Qorvo

Firma Qorvo, dostawca innowacyjnych układów radiowych, przedstawiła rozszerzoną ofertę produktów zgodnych z nadchodzącym standardem 802.11ax. Są to bramy Wi-Fi, przystawki do telewizorów, routery i punkty dostępowe dla firm. Qorvo oferuje zintegrowane moduły o wysokiej wydajności, który dzięki zaawansowanym filtrom uzyskują większy zasięg, pozwalają na tworzenie produktów o mniejszych wymiarach i obniżają koszty ponoszone przez konsumentów, dostawców usług oraz producentów.

„Zaawansowane rozwiązania Qorvo zostały opracowane, aby pozwolić klientom uzyskać maksymalną pojemność sieci Wi-Fi oraz szybkości transferu dostępne w standardzie 802.11ax, jednocześnie obniżając ponoszone koszty.” – oznajmił Cees Links, dyrektor generalny oddziału łączności bezprzewodowej Qorvo. „Z punktu widzenia producentów wydajnych urządzeń Wi-Fi znaczącym problemem mogły być problemy z nagrzewaniem, które prowadziły do wydłużenia realizacji projektu i konieczności dodawania kosztownych radiatorów oraz wiatraczków. Wydajne produkty w naszej ofercie pozwalają ograniczyć konieczność odprowadzania ciepła, umożliwiając klientom projektowanie mniejszych i bardziej atrakcyjnych urządzeń nie zawierających wewnętrznych wiatraczków.”

Filtry Qorvo wykorzystujące objętościową falę akustyczną (bulk acoustic wave, BAW) pozwalają uzyskać pełną moc wyjściową na wszystkich kanałach Wi-Fi. Dzięki temu użytkownicy mogą otrzymać niezawodny dostęp do Wi-Fi w całym domu. To nie tylko poprawia komfort użytkowników, ale pozwala obniżyć całkowity koszt obsługi. „Około 40% wszystkich zgłoszeń do centrum obsługi klienta operatora wiąże się z niezadowalającą pracą Wi-Fi w domach.” – wyjaśnia Links. „Dzięki poprawie zasięgu operatorzy mogą ograniczyć liczbę kosztownych dojazdów do klienta i wezwań techników, których koszt jest wyceniany na 15-35 dolarów, nie licząc oczywiście ceny urządzeń potrzebnych do retransmisji czy ekstenderów.”

Standard 802.11ax znacznie zwiększy pojemność sieci, pozwalając wykorzystać do ośmiu strumieni danych jednocześnie, z których każdy zapewni przepustowość do 1,2 Gb/s. Pozwoli to uzyskać szybkie połączenia z wieloma urządzeniami. Bogata oferta Qorvo obejmuje moduły wejściowe na pasmo 2,4 GHz oraz 5 GHz (FEM) dla standardu 802.11ax, a także filtry BAW. Moduły FEM uzyskują niski pobór mocy, zmniejszając problemy z odprowadzaniem ciepła w systemach MIMO spotkanych w urządzeniach Wi-Fi, co pozwala producentom ograniczyć ich rozmiar i koszty. Z kolei filtry BAW dzięki wysokiej selektywności i dobrej separacji pasm pozwalają uzyskać wyższą jakość sygnału Wi-Fi, a także ograniczyć interferencje z sąsiednimi częstotliwościami LTE.

Więcej informacji: http://www.qorvo.com/products/integrated-products/wifi.

O autorze