Moduły Bluetooth Low Energy PAN1760A

Firma Panasonic wprowadziła nową serię modułów komunikacji radiowej PAN1760A. Są to moduły BLE o bardzo niskim zużyciu mocy, które umożliwiają wieloletnia pracę na baterii zegarkowej (CR2032). Dzięki tym cechom pozwalają tworzyć proste i eleganckie urządzenia IoT. Moduły oferują dużą pamięć RAM i wbudowaną pamięć Flash, łatwy w użyciu interfejs programujący oparty na komendach AT (Hayes), dzięki czemu można je łatwo zintegrować w dowolnym urządzeniu IoT. Przekłada się to też na niski koszt projektowania i szybkie wprowadzenie produktu na rynek.

Nowy moduł PAN1760A zapewnia maksymalny pobór prądu na poziomie 3,3 mA w trybie nadawania i odbioru. Dzięki temu pozwala na realizację zaawansowanych rozwiązań w obszarze IoT, zastosowaniach medycznych i przemysłowych bez skrócenia czasu pracy na baterii. Moduł obsługuje zarówno podstawowe, jak i dodatkowe funkcje standardu Bluetooth 4.2. Należą do nich Bluetooth mesh, rozszerzone długości pakietów (MTU), LE Secure Connections oraz rozbudowana obsługa profilów GATT. Moduł PAN1760A jest ponadto gotowy do użycia i obsługiwany przez proste komendy AT.

Moduł może pracować samodzielnie, mając do dyspozycji pamięć Flash o pojemności 256 kB i co najmniej 83 kB RAM do dyspozycji użytkownika. Dzięki temu można go wykorzystać w wielu zastosowaniach, oszczędzając koszty i miejsce, a także redukując złożoność systemu. Istniejące moduły radiowe PAN1760, PAN1761 oraz PAN1026 maja te same wymiary, co umożliwia łatwą wymianę przy minimalnych zmianach w kodzie. Dotychczas istniejące oprogramowanie (profile BLE i aplikacje) można przenieść przy minimalnym nakładzie pracy. Obecnie trwają prace nad uzyskaniem certyfikatów FCC, IC oraz CE.

O autorze