Nowe, kompaktowe wzmacniacze mocy RF od CML

Wzmacniacz CMX902 jest dostosowany do wymagań systemów radia VHF i UHF – modułów transmisji, komunikacji morskiej, niskomocowych nadajników RF i systemów radiowych wykorzystywanych w przemysłowym Internecie Przedmiotów (IIoT). Największą zaletą tego modelu jest wysoka sprawność (do 60% w przypadku pasma VHF), która pozwala na efektywną pracę w urządzeniach niskonapięciowych zasilanych z baterii.

Pierwszy i drugi stopień stanowią odpowiednio wzmacniacz typu A i wzmacniacz typu AB, natomiast trzeci stopień jest wzmacniaczem typu C, zapewniający maksymalną sprawność. Wejściowy i wyjściowy obwód dopasowujący są realizowane przy pomocy zewnętrznych komponentów, co daje projektantom możliwość dopasowania parametrów zapewniających maksymalną moc i sprawność na docelowej częstotliwości pracy.

Wzmacniacz CMX902 oferuje duże wzmocnienie mocy do 39 dB. Mieści się w obudowie WQFP-28 o wymiarach 5 x 5 mm, która zapewnia niską rezystancję termiczną. Dzięki temu znakomicie nadaje się do niskomocowych i małych urządzeń.

O autorze