Nano Dimension otwiera dla klientów pierwsze centrum demonstrujące metody produkcji

Pionierzy drukowanych obwodów elektronicznych 3D otwierają swe drzwi dla klientów, partnerów i dystrybutorów, którzy dzięki temu będą mogli bezpośrednio zapoznać się z tą innowacyjną technologią i jej zastosowaniami.

Firma Nano Dimension, specjalizująca się w druku 3D obwodów elektronicznych, otworzyła swe pierwsze centrum doświadczalne  dostępne dla klientów (Customer Experience Center – CEC). Mieści się ono w Izraelu i jest pierwszym spośród kilku planowanych centrów tego typu, które Nano Dimension planuje uruchomić na całym świecie. Ich celem jest przyspieszenie adopcji i upowszechnienia przyrostowych metod produkcji systemów elektronicznych. CEC Nano Dimension posłuży również jako centrum szkoleniowe dla klientów oraz sprzedawców, a także centrum obsługi klientów.

Rozwój centrów CEC jest częścią strategii marketingowej i biznesowej Nano Dimensions. Jego powstanie sygnalizuje przejście od etapu badawczo-rozwojowego do pełnej komercjalizacji produktów. W centrum CEC klienci, dystrybutorzy i partnerzy strategiczni będą mogli bezpośrednio zapoznać się z najnowszą technologią druku 3D oraz procesem projektowania i przyrostowej produkcji komponentów oraz obwodów elektronicznych.

Centrum CEC mieści się w siedzibie głównej firmy w Ness Cijjona. Znajduje się w nim dostępna już w sprzedaży drukarka 3D Nano Dimension DragonFly 2020 Pro, stworzona specjalnie z myślą o profesjonalnym projektowaniu systemów elektronicznych. Drukowanie będzie demonstrowane na miejscu, a stworzone przez DragonFly próbki będzie można wziąć samemu do ręki.

W centrum CEC będą pracować odpowiednio przygotowani specjaliści, w tym technicy i inżynierowie specjalizujący się w przyrostowym procesie produkcji. Specjaliści Nano Dimension będą mogli zaoferować odpowiednie doradztwo dopasowane do indywidualnych potrzeb każdej firmy, która chciałaby zaimplementować układy elektroniczne wykonane metodą druku 3D w konkretnych rozwiązaniach.

Firma Nano Dimension dostrzega dużą wartość, jaką daje demonstracja unikalnych możliwości nowej, profesjonalnej drukarki 3D DragonFly 2020 Pro. Drukarka tego typu może mieć istotny wpływ na przebieg czwartej rewolucji przemysłowej, pozwalając łatwo i szybko tworzyć na miejscu wstępne projekty, konfiguracje testowe i wysokiej jakości wielowarstwowe prototypy oraz funkcjonalne elementy. Drukarka 3D daje niezwykłą możliwość stworzenia wielowarstwowej płytki drukowanej z dnia na dzień, dzięki czemu użytkownicy będą mogli błyskawicznie przetestować i udoskonalić prototyp, aby szybciej ukończyć projekt. To pozwoli znacząco zmniejszyć ryzyko projektowe i skrócić czas wprowadzenia produktu na rynek.

O autorze