LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Zdalna identyfikacja z nową pamięcią EEPROM Microchip

Firma Microchip przedstawiła pamięć EEPROM z interfejsem jednoprzewodowym, która pracuje w zakresie napięć od  2,7 do 4,5 V. Pamięć AT21CS11 jest przeznaczona do identyfikacji i uwierzytelniania podłączanych urządzeń, takich jak kartridże czy kable, gdy dostępne miejsce na układy elektroniczne jest ograniczone.

Każda pamięć AT21CS11 ma zaprogramowany, unikalny numer seryjny oraz pięć sekcji pamięci EEPROM. Każda z sekcji (lub wszystkie na raz) może być permanentnie zablokowana przez producenta końcowego urządzenia. Takie rozwiązanie daje możliwość śledzenia produktów i identyfikację dołączanych urządzeń w celu zabezpieczenia przed ich podrabianiem. Przedstawiana pamięć EEPROM jest doskonałym wyborem dla klientów, którzy muszą zapewniać gwarancję na swój produkt lub chronić go przed podrabianiem albo też zapewnić poprawną, ciągłą pracę swych urządzeń poprzez autoryzowane wymiany sprzętu.

Nowa pamięć EEPROM w ofercie Microchip może pracować w rozszerzonym zakresie napięcia do 4,5 V, dzięki czemu jest odpowiednia dla urządzeń zasilanych z baterii litowo-jonowej, na przykład przenośnych urządzeń medycznych lub e-papierosów.

Nowy układ łączy się z systemem przy pomocy jednoprzewodowego interfejsu Single Input/Output (SI/O), który służy zarówno jako kanał komunikacji, jak i źródło zasilania. Prostota tego rozwiązania pozwala konstruktorom kabli FTTH dodać wymienione funkcje do przewodów różnych typów. Przewód SI/O pozwala również na stosowanie prostego wtyku wkładanego lub wkręcanego w przenośne urządzenia, w których duże rozwiązania zawierające 3, 5 lub 8 przewodów mogłyby być niepraktyczne.

Umieszczenie pamięci EEPROM w dołączanym kablu lub kartridżu pozwala stworzyć produkty, które można łatwo zidentyfikować lub uwierzytelnić. Układy mieszczą 1 Kbit pamięci EEPROM (4 sektory po 256 bitów każdy), 64-bitowy numer seryjny i 128 bitów dodatkowej programowanej pamięci użytkownika. Dodatkowa pamięć umożliwia dodanie identyfikatora i parametrów pracy czy też informacji o zużyciu lub użytkowaniu, które nie będą zależne od głównych układów elektronicznych.

Pamięć EEPROM jest już dostępna w postaci próbek i w ilościach hurtowych. Do wyboru jest wiele wariantów obudów. Dostępny jest również zestaw ewaluacyjny AT21CS01/AT21CS11 (DM160232).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie produktu.

Autor: Microchip