Mikrokontrolery STM32L4+ dla następnej generacji inteligentnych obiektów

Nowe układy zapewniają największe w tej klasie możliwości graficzne i pamięć. Są zoptymalizowane pod kątem małych, okrągłych wyświetlaczy. Bardziej efektywna obsługa pikseli pozwala zaoszczędzić energię i wydłużyć czas pracy na baterii.

Użytkownicy codziennie wchodzą w interakcje z inteligentnymi urządzeniami elektronicznymi. Dzięki nowym, energooszczędnym mikrokontrolerom w ofercie STMicroelectronics urządzenia te mogą być prostsze w obsłudze i dłużej pracować na zasilaniu bateryjnym. Nowe układy mogą znaleźć zastosowanie w wielu segmentach rynku.

Nowa generacja układów STM32L4+ stanowi rozwinięcie serii STM32L4, charakteryzujące się wyższą wydajnością 150 DMIPS (233 punktów ULPMark-CP) przy taktowaniu 120 MHz. Mikrokontrolery mogą pełnić funkcję centralnego kontrolera różnego rodzaju opasek dla sportowców, inteligentnych zegarków, małych urządzeń medycznych, inteligentnych mierników, niedużych czujników przemysłowych i wielu innych. We wszystkich tych zastosowaniach potrzebna jest bogata funkcjonalność i jak najkrótsze przerwy w pracy wymuszane ładowaniem baterii – układy STM32L4+ doskonale spełniają te wymagania.

Modele z serii STM32L4+ mają się cechy potrzebne do osiągnięcia tych celów. Są to: wysoka wydajność procesora wyposażonego w największą wbudowaną pamięć wśród tego typu energooszczędnych mikrokontrolerów, a także bogate możliwości obsługi grafiki zapewniające płynne działanie efektownego interfejsu użytkownika. Nowy kontroler grafiki Chrom-GRC może obsługiwać okrągłe wyświetlacze TFT-LCD równie dobrze, jak prostokątne – nie marnuje przy tym zasobów na obsługę pikseli, które nie są wyświetlane. W układzie znajduje się również innowacyjny akcelerator ST Chrom-ART, który zwiększa wydajność graficzną.

Projektanci decydujący się na układy z serii STM32L4+ mają do dyspozycji rozbudowany i sprawdzony ekosystem rodziny STM32, który przyspiesza proces projektowania i wprowadzenie produktu na rynek. Ekosystem obejmuje niedrogie płytki prototypowe, przykładowe kody programów, darmowe narzędzia praz wysokiej jakości oprogramowanie, sprzęt i zintegrowane środowiska programistyczne (IDE) dostawców niezależnych, powstałe w ramach programu partnerskiego ST. Aplikacje napisane dla wcześniejszych mikrokontrolerów STM32L4 mogą bez zmian pracować na nowych układach o wyższej wydajności.

Układy STM32L4+ są już w produkcji i dostępne są w wielu wariantach obudów. Szczegółowe informacje można uzyskać u lokalnych przedstawicieli handlowych STMicroelectronics.

O autorze