VadaTech zapowiada moduł rozszerzeń AMC580 Zynq UltraScale+

Firma Vadatech, producent zintegrowanych systemów i płytek oraz gotowych platform dla aplikacji, przedstawiła moduł AMC580. Ma on postać płytki rozszerzeń (Carrier) AMC wyposażonej w układ FPGA Xillinx Zynq UltraScale+ i dwa porty FMC ze złączem VITA-57.

Moduł pozwala na swobodną konfigurację zegara z użyciem wbudowanego układu redukującego jitter. Układ FPGA łączy się z portami DP0-9 i wszystkimi parami FMC LA/HA/HB obu portów FMC. Układ FPGA oferuje ponadto jeden kanał pamięci DDR4 o szerokości 64 bitów z korekcją ECC, który pozwala na wykorzystanie dużych rozmiarów bufora podczas przetwarzania. Moduł zawiera pamięć Flash o pojemności 64 GB, 128 MB pamięci Flash przeznaczonej do rozruchu systemu i opcjonalny czytnik kart SD. Układ wyprowadzeń modułu płyty tylnej (RTM) jest zgodny z zaleceniami DESY D1.2 i zapewnia kompatybilność z wieloma dostępnymi na rynku modułami RTM.

Płytka AMC580 jest oparta na module typu MPSoC, którego serce stanowi układ FPGA z serii Ultrascale+ – model XCZU19EG firmy Xilinx, zawierający czterordzeniowy procesor ARM, dwurdzeniowy procesor Cortex-5 oraz układ graficzny (GPU). Moduły z serii EG mają wyspecjalizowane podukłady przetwarzające przeznaczone dla rozwijającej się infrastruktury bezprzewodowych sieci 5G następnej generacji. Model ZU19 jest największym układem FPGA z serii wyposażonym w 1968 komórek DSP Splice i 1143 tysiące komórek logicznych.

O autorze