[LOTERIA] Wygraj zestaw projektowy Microchip ATmega328PB

Firma Microchip oraz portal Mikrokontroler.pl zapraszają do skorzystania z szansy wygrania zestawu projektowego ATmega328PB firmy Microchip.

ATmega328PB jest energooszczędnym, 8-bitowym mikrokontrolerem CMOS opartym na udoskonalonej architekturze AVR typu RISC. Dzięki wykonywaniu zaawansowanych instrukcji w jednym cyklu zegara układy ATmega328PB uzyskują wydajność do 1 MIPS / MHz.

Dla układu ATmega328PB dostępny jest pełen zestaw narzędzi programistycznych oraz systemowych. W skład oferowanego pakietu wchodzi zestaw ewaluacyjny ATmega328PB Xplained Mini, narzędzie programistyczne ATATMEL-ICE oraz zestaw Power Debugger ATPOWERDEBUGGER.

ATmega328PB Xplained Mini (ATMEGA328PB-XMINI) jest zestawem ewaluacyjnym przeznaczonym do testowania mikrokontrolera ATmega328PB. Zawiera on w pełni zintegrowany debugger współpracujący bezpośrednio z Atmel Studio. Zestaw daje dostęp do funkcji mikrokontrolera ATmega328PB, pozwalając na łatwe umieszczenie tego układu we własnym projekcie. Zestaw zawiera ponadto dwa przyciski pojemnościowe, które pozwalają łatwo przetestować zintegrowany peryferyjny kontroler dotykowy (PTC) QTouch.

Narzędzie projektowe Atmel-ICE (ATATMEL-ICE) pozwala na programowanie i debugowanie mikrokontrolerów SAM oraz AVR opartych na rdzeniu ARM Cortex-M, które mają wbudowaną obsługę debugowania (OCD). Środowisko oferuje możliwość programowania i debugowania wszystkich 32-bitowych mikrokontrolerów AVR za pomocą interfejsów JTAG i aWire, układów z rodziny AVR XMEGA za pomocą interfejsów JTAG oraz PDI, 8-bitowych mikrokontrolerów AVR z obsługą OCD za pomocą interfejsów JTAG i SPI, a także układów SAM z rdzeniem ARM Cortex-M za pośrednictwem interfejsów JTAG oraz SWD i 8-bitowych mikrokontrolerów tinyAVR obsługujących interfejs TPI.

Z kolei zestaw Power Debugger (ATPOWERDEBUGGER) jest narzędziem do programowania i debugowania mikrokontrolerów AVR za pośrednictwem interfejsu UPDI, JTAG, PDI, debugWIRE, aWire, TPI lub SPI, jak też mikrokontrolerów SAM z rdzeniem Cortex-M wykorzystujących interfejsy JTAG oraz SWD. Ponadto Power Debugger jest wyposażony w dwa niezależne kanały do pomiaru prądu, co umożliwia optymalizację zużycia mocy w projekcie. Zestaw zawiera również konfigurację CDC wirtualnego portu COM oraz interfejs Data Gateway pozwalający na strumieniowanie danych aplikacji do komputera hosta za pośrednictwem interfejsów SPI, USART, TWI (Two Wire) lub GPIO. Power Debugger jest ponadto kompatybilny z interfejsem CMSIS-DAP współpracującym ze środowiskiem Atmel Studio 7.0 lub nowszym oraz innymi programami pozwalającymi na podłączenie dowolnych urządzeń CMSIS-DAP. Zestaw strumieniuje wyniki pomiarów mocy i debugowania aplikacji do programu Data Visualizer, umożliwiając analizę w czasie rzeczywistym.

 

 

Reguły loterii:

  1. Organizatorem loterii jest firma Microchip.
  2. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w loterii jest rejestracja na stronie firmy Microchip.
  3. Zgłoszenia są przyjmowane do 22.12.2017 włącznie.
  4. Zwycięzca, wyłoniony przez przedstawicieli firmy Microchip, zostanie ogłoszony do 10.01.2018.
  5. Nagroda zostanie wysłana do laureata przez firmę Microchip po nawiązaniu kontaktu z nim.
  6. Organizator ponosi wszelkie koszty wynikające z dostawy nagród oraz przepisów podatkowych.

O autorze