Siemens przejmuje Solido Design Automation

Firma Siemens podpisała porozumienia mające na celu przejęcie firmy Solido Design Automation z siedzibą w Saskatoon w Kanadzie. Solido to dostawca oprogramowania do projektowania i charakteryzacji uwzględniającego zmiany produktów. Rozwiązania Solido wykorzystujące technikę uczenia maszynowego są obecnie wykorzystywane przez ponad 40 dużych firm produkcyjnych, pozwalając im projektować, weryfikować i wytwarzać produkty bardziej konkurencyjne, niż było to możliwe wcześniej. Przejęcie Solido oznacza dalsze rozszerzenie oferty narzędzi do weryfikacji sygnałów analogowych i mieszanych (AMS) firmy Mentor należącej do Siemensa. Wzbogacona oferta pozwoli rozwiązać rosnące problemy związane z produkcją i weryfikacją układów scalonych na potrzeby motoryzacji, telekomunikacji, centrów danych i centrów obliczeniowych, systemów sieciowych, sieci komórkowych oraz IoT.

Warunki transakcji nie zostały ujawnione. Siemens oczekuje, że transakcja zostanie sfinalizowana na początku grudnia.

Projektowanie i charakteryzacja z uwzględnieniem zmian produktu stały się kluczową techniką stosowaną podczas projektowania współczesnych układów półprzewodnikowych, aby uzyskać ich najbardziej korzystne parametry oraz koszt. Podczas projektowania układów analogowych i mieszanych, pamięci i układów opartych na komórkach standardowych na potrzeby złożonych systemów potrzebne jest oprogramowanie weryfikujące, które zapewni bardzo wiarygodne wyniki symulacji, jednocześnie unikając czasochłonnych i kosztownych metod analizy. Autorskie oprogramowanie Solido uwzględniające zmiany projektu w oparciu o uczenie maszynowe to sprawdzone rozwiązanie, które zapewnia wymaganą pewność wyników, jednocześnie ograniczając potrzebny czas i zasoby. Oprogramowanie oferuje też bardzo efektywną wizualizację danych.

Siemens PLM Software, oddział biznesowy Siemens Digital Factory Division, jest dostawcą oprogramowania dla przemysłu, które umożliwia producentom realizację innowacyjnych rozwiązań. Firma z siedzibą w Plano w Teksasie ma ponad 140 tysięcy klientów na całym świecie. Siemens PLM Software współpracuje z firmami o każdej wielkości i ma wpływ na realizację, wykorzystanie i znajomość produktów oraz środków produkcji. Szczegółowe informacje o produktach i usługach Siemens PLM Software są dostępne na stronie firmy.

O autorze