Współpraca Analog Devices i Siemensa przy rozwiązaniach dla systemu Mindsphere

Firmy Analog Devices (ADI) oraz Siemens podjęły współpracę mającą na celu opracowanie wydajnych rozwiązań w zakresie połączeń czujników z chmurą. Są one przeznaczone dla rozwijanego przez Siemens otwartego systemu operacyjnego MindSphere, który obsługuje chmurę Internetu Rzeczy. Technologie te zostały zaprezentowane podczas targów SPC IPC Drives w Norymberdze.

Nowe rozwiązania ADI dla MindSphere zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić efektywne śledzenie towarów i wykorzystanie zasobów, jak też monitorowanie warunkowe i konserwację zapobiegawczą. Podstawowym komponentem  rozwiązań jest technologia skalowalnej sieci czujników bezprzewodowych ADI SmartMesh, która umożliwia komunikację między czujnikami w trudnym dla IoT środowisku przemysłowym. Technologia ta zapewnia bardzo niski pobór mocy, niezwykle wysoką niezawodność i oprogramowanie obsługujące pracę w topologii siatki; oferuje też proste w użyciu narzędzia.

ADI zademonstrowało również unikalny, bezpieczny i kompletny system identyfikacji i uwierzytelnienia urządzeń elektronicznych, a także platformę do modelowania, symulacji i analizy rzeczywistych scenariuszy na potrzeby zaawansowanego cyberbezpieczeństwa.

Nowe rozwiązania MindSphere pojawią się w ofercie Analog Devices oraz Siemensa na początku roku 2018.

O autorze