Nowy dysk twardy 10 TB dla telewizji przemysłowej

Firma Toshiba Electronics Europe GmbH (TEE) przedstawia serię dysków HDD MD06ACA-V, najnowszą pozycję w linii dysków twardych SV Series o rozmiarze 3,5 cala do stosowania w telewizji przemysłowej. Pojemność nowych modeli sięga nawet 10 TB i oferują one wyższą szybkość transferu w porównaniu z poprzednimi modelami MD04ABA-V, pozwalającą na obsługę strumieniowania nawet z 64 kamer. Wyższa pojemność i szybkość transferu umożliwia obsługę strumieniowania z kamer o większej rozdzielczości, co pozwala sprostać zmieniającym się wymaganiom dotyczącym systemów monitoringu.

Dyski twarde z serii MD06ACA-V zaprojektowano pod kątem strumieniowania w trybie 24/7 i najczęściej wykorzystuje się je do współpracy z cyfrowymi rejestratorami telewizji przemysłowej (SDVR), sieciowymi rejestratorami telewizji przemysłowej (SNVR) i rejestratorami hybrydowymi SDVR. Dyski z serii MD06ACA-V oferują parametry dostępu charakterystyczne dla prędkości 7200 obr./min. W modelu o pojemności 10 TB maksymalna utrzymywana szybkość transferu osiąga wartość 237 MiB/s i jest o 58% większa niż w poprzedniej serii Toshiba MD04ABA-V. Dostępne pojemności dysków to 6 TB, 8 TB i 10 TB.

Nowe modele wyposażono w interfejs SATA 6 Gbps z dynamicznym buforem 256 MiB. Modele MD06ACA-V obsługują ponadto technologię Advanced Format (512e), która pozwala zachować zgodność ze starszymi aplikacjami i środowiskami operacyjnymi.

Więcej informacji o całej gamie produktów HDD firmy Toshiba można znaleźć na stronie: http://toshiba.semicon-storage.com/eu/product/storage-products.html.

O autorze