Nowe czujniki przesunięcia Vishay do pomiarów w trudnym środowisku

Firma Vishay Intertechnology wprowadziła nowe prostoliniowe i obrotowe membranowe czujniki przesunięcia (MCB), zaprojektowane tak, aby zapewnić wiarygodne odczyty w trudnych warunkach środowiska. Układy te, o nazwach UIPMA oraz UIPMC, zapewniają wysoką trwałość i powtarzalność wyników w wielu obszarach zastosowań.

Nowe czujniki charakteryzują się klasą ochrony IP66 i mają bardzo cienką warstwę aktywną o grubości 0,5 mm. Montaż czujników jest łatwy dzięki zastosowaniu dwustronnej warstwy przylepnej. Układy oferują dużą wytrzymałość – powyżej 3 milionów cykli pracy – a na żądanie dostępne są również wersje o wytrzymałości 10 i 20 milionów cykli. Opisywane czujniki mogą pracować w zakresie temperatury od -10°C do +50°C.

Dzięki wytrzymałej strukturze czujniki prostoliniowe UIPMA oraz obrotowe UIPMC świetnie nadają się do elektrycznych układów wykonawczych i systemów sterujących hydrauliką w takich zastosowaniach, jak fotele samolotowe, anteny telekomunikacyjne, dozowniki leków i łóżka szpitalne, zawory klimatyzacji, maszty statków, a także wózki widłowe i maszyny górnicze badające ruchy gruntu. Układy są dostępne w autorskich obudowach zgodnych z normą środowiskową RoHS.

 

Specyfikacja układów

Model UIPMA UIPMC
Rodzaj Prostoliniowy Obrotowy
Całkowita rezystancja 4,7 kΩ 10 kΩ
Tolerancja ± 30 %
Liniowość ± 2 % ± 5 %
Współczynnik temperaturowy -300 ppm/°C   ± 300 ppm/°C

Układy UIPMA oraz UIPMC są już dostępne w postaci próbek i w ilościach hurtowych. Czas realizacji dużych zamówień wynosi 12 tygodni.

O autorze