Asystent głosowy ZigBee – współpraca Qorvo i HUMAX

Firma Qorvo, dostawca innowacyjnych układów łączności radiowej, oznajmiła, że jej układ typu System-on-Chip GP712 obsługujący wiele protokołów i stosów znalazł się w nowym asystencie głosowym ZigBee firmy HUMAX o nazwie Chorus. To połączenie stanowi postęp w rozwoju rozwiązań dla Internetu Przedmiotów, oferując operatorom gotowy system inteligentnego domu, który łączy bramy, urządzenia czujnikowe, platformy chmurowe i aplikacje mobilne.
Dzięki możliwości obsługi protokołów ZigBee oraz Thread na różnych kanałach radiowych, układ GP712 pozwala projektantom wykorzystać pojedynczy komponent nadawczo-odbiorczy do realizacji bram obsługujących oba protokoły jednocześnie. To sprawia, że bramy pozostaną użyteczne przez długi czas nawet, jeśli standardy protokołów ulegną ewolucji. Układ GP712 wykorzystuje rozwiązania Qorvo gwarantujące największy zasięg i najniższe zużycie mocy w tej klasie urządzeń, a także technologię komunikacji radiowej ograniczającą interferencje.
Układ GP712 był pierwszą na rynku platformą zgodną z ZigBee 3.0 oraz pierwszym wielokanałowym transceiverem IoT, który otrzymał certyfikat zgodności z protokołem Thread.
Qorvo jest obecnie jedyną firmą oferującą jednoczesną obsługę protokołów ZigBee, Thread, ZigBee RF4CE oraz ZigBee Green Power w jednym układzie radiowym. Taka elastyczność znacznie rozszerza możliwości inteligentnych domów zarówno z punktu widzenia operatorów, jak i użytkowników.
Oddział łączności bezprzewodowej (Wireless Connectivity) Qorvo dostarcza systemy łączności bezprzewodowej dla połączonych urządzeń, oferując układy radiowe i oprogramowanie dla komunikacji w obrębie inteligentnego domu oraz IoT. Szczegółowe informacje o ofercie dla tego segmentu rynku są dostępne pod tym adresem.

Scanway zwiększa przychody, inwestuje w zaplecze produkcyjne i zawiera nowe kontrakty
Sieć Badawcza Łukasiewicz rozwija laboratoria przemysłu wysokich technologii
Grupa Volkswagen i Uniwersytet Techniczny w Brunszwiku zacieśniają współpracę badawczą w dziedzinie sztucznej inteligencji i mobilności 

![https://www.youtube.com/watch?v=BgxJVTwYJ-s Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania krótkich wypowiedzi prelegentów Hardware Forum 2026 i organizatorów majowej konferencji dla inżynierów z branży elektronicznej: Konrad Bruliński z Lemontech, prof. Krzysztof Kulpa z Politechniki Warszawskiej, Zbigniew Huber z FLC, Ewa Załupska z firmy KROK, Jerzy Kozieł z MPTECH, Grzegorz Potyralski z VIGO Photonics, dr Krzysztof Czuba z Politechniki Warszawskiej, Anna Beata Kalisz Hedegaard z Quantum Security Defence, Adrian Cichosz z Elhurt Dystrybucja Anna Kamińska z Creotech Quantum, oraz Łukasz Jaeszke i Adam Jaeszke z TEK.day [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/05/tytulowe-film-1.png)



