[KONKURS] Wyzwanie 4D Systems podczas Embedded World 2018

Firma 4D Systems ogłosiła, że zademonstruje swe moduły wyświetlaczy HMI z serii gen4 oraz środowisko programistyczne Workshop4 podczas targów Embedded World 2018 w Norymberdze.

Osoby odwiedzające stoisko (nr 201 w hali 1) będą mogły podjąć wyzwanie „Display it!”, przedstawiając swoje złożone problemy projektowe jako zadanie do rozwiązania dla zespołu inżynierów 4D Systems. Może to być integracja dowolnego kolorowego wyświetlacza, dodanie złożonych i bogatych interfejsów do istniejącej aplikacji lub eliminacja potrzeby obsługi grafiki przez główny kontroler i zastępując go modułem wyświetlacza. Pomysłodawca najlepszego zadania otrzyma w nagrodę zestaw startowy IoD-09.

4D Systems zademonstruje proste i niedrogie sposoby dodania graficznych wyświetlaczy informacyjnych do dowolnego systemu – gdy na przykład wymagane jest wyświetlenie danych z czujników połączonych bezprzewodowo lub urządzeń sterujących z zastosowaniem ekranu dotykowego:

  • Gen4 IoD – Moduły inteligentnych wyświetlaczy z obsługą dotykowych ekranów oporowych oraz zintegrowaną obsługą Wi-Fi. Pozwalają one na wizualizację danych z czujników lub sterowanie czujnikami i innymi urządzeniami za pomocą ekranu dotykowego. Jest to kompletne rozwiązanie zawierające wyświetlacz, procesor i ekran dotykowy w jednym, kompaktowym module o wysokiej jakości.
  • IoD-09 – Kolorowy ekran LCD z matrycą TFT o przekątnej 0,9 cala i rozdzielczości 80 x 160 pikseli. Jest dostępny w wersji przeznaczonej do montażu powierzchniowego i przewlekanego. Korzysta też z układu Wi-Fi ESP8266, który jest przeznaczony dla miniaturowych projektów IoT.
  • Gen4 CAPE – Płytki Cape z wyświetlaczami LCD TFT przeznaczone są do stosowania ze zintegrowanym komputerem BeagleBone Black. Dostępne są warianty oporowe i pojemnościowe przewidziane do wielu różnych zastosowań, w których potrzebne są kompaktowe i łatwe w obsłudze wyświetlacze graficzne o wysokiej jakości. Działają one z płytkami BeagleBone Black, Black Wireless oraz Green.
  • MOTG – Seria modułów (Module-On-The-Go) typu plug-and-play, które zapewniają dodatkowe interfejsy dla modułów 4D Systems gen4 z procesorami DIABLO16 lub PICASO. Dostępne są cztery moduły zapewniające odpowiednio łączność Wi-Fi, Bluetooth (BLE), RS232 oraz RS485. Stanowią one szybki i wygodny sposób dodania obsługi różnych interfejsów do modułów z rodziny gen4.
  • Workshop4 i Workshop4 PRO – Te zintegrowane środowiska programistyczne (IDE) pozwalają na tworzenie zaawansowanych interfejsów graficznych (GUI) dla systemów wbudowanych. Zawierają one cztery różne narzędzia programistyczne (Designer, ViSi, ViSi – Genie oraz Serial), co umożliwia dodanie do aplikacji bogatych i złożonych interfejsów użytkownika. Wersja Workshop4 PRO zawiera również narzędzie do edycji inteligentnych widżetów – takich, jak inteligentne mierniki, inteligentne pokrętła czy inteligentne suwaki.

O autorze