Platforma projektowa Sigfox SDR Dongle już dostępna w Digi-Key

Platforma Sigfox SDR Dongle, która pozwoli producentom urządzeń przyspieszyć projektowanie i testy, jest już dostępna w ofercie dystrybutora Dig-Key Electronics. Jest to urządzenie USB z wejściem SMA, które emuluje sieć LPWA Sigfox i pozwala na projektowanie urządzeń Sigfox niezależnie od dostępności sieci publicznej.

Sigfox SDR Dongle jest platformą sprzętową, na której można uruchomić pakiet oprogramowania Sigfox Device Test Suite. Oferuje on następujące funkcje:

  • Emulator sieci: Umożliwia testowanie jednostronnej i dwustronnej transmisji danych między urządzeniem a aplikacją.
  • Analizator sygnału radia: Pozwala na testowanie zgodności sygnału radiowego z wymaganiami certyfikatu Sigfox Verified.

Sigfox SDR Dongle to również konfigurowalny odbiornik i nadajnik radiowy o dużych możliwościach. Ten emulator sieci Sigfox stanowi najprostsze rozwiązanie, które pozwala projektantom urządzeń i aplikacji przyspieszyć projektowanie oraz testy. Umożliwia obsługę każdej dostępnej częstotliwości radiowej i nie wymaga dostępu do sieci.

Dodatkowe informacje na temat platformy Sigfox Dongle oraz całego ekosystemu IoT w ofercie Sigfox można znaleźć na stronie Digi-Key. Tam też dostępne są produkty gotowe do natychmiastowego dostarczenia.

O autorze