[SERIA WEBINARIÓW] Podstawy techniki pomiarowej NI

National Instruments zaprasza na webinaria, na których będzie można zapoznać się z podstawami systemów pomiarowych NI. Webinaria odbędą się w dniach 12-15 lutego 2018, po dwie sesje dziennie.

 

Zrozumieć systemy modularne – tworzenie elastycznych i skalowalnych systemów testowych

Przyrządy modularne wykorzystują współdzielone komponenty, magistrale wysokich szybkości i oprogramowanie otwarte dla użytkownika, aby zrealizować automatyczne systemy testowe (ATE) zgodne z wymaganiami. Uczestnicy webinarium poznają podstawy przyrządów modularnych, ich podobieństwo do tradycyjnych przyrządów o zamkniętej strukturze oraz możliwości zwiększenia funkcjonalności i wydajności poprzez implementację algorytmów w układach FPGA.

Poniedziałek, 12.02.2018, godz. 10:00-11:00

 

Podstawy wykorzystania oscyloskopów cyfrowych opartych na PXI

Oscyloskopy / digitizery, służące do obserwacji sygnałów zmieniających się w sposób ciągły, są jednymi z najczęściej używanych współcześnie przyrządów. Podczas webinarium uczestnicy zapoznają się z podstawowymi koncepcjami i terminologią związaną z oscyloskopami i digitizerami. Poznają też najlepsze sposoby wykonywania pomiarów za pomocą oscyloskopów.

Poniedziałek, 12.02.2018, godz. 11:00-12:00

 

Generatory sygnałów dla przebiegów arbitralnych

Wtorek, 13.02.2018, godz. 10:00-11:00

 

Modularne multimetry cyfrowe i przyrządy SMU do precyzyjnego zasilania i pomiaru prądu stałego

Multimetry cyfrowe (DMM) są analogowymi przyrządami akwizycji, których celem jest umożliwienie wszechstronnych, dokładnych i precyzyjnych pomiarów. To webinarium pomoże zrozumieć zasadę działania multimetru cyfrowego, a także poznać wskazówki co do przeprowadzania dokładnych pomiarów za pomocą posiadanego przyrządu. Webinarium stanowi również wprowadzenie do programowalnych zasilaczy w standardzie PXI i przyrządów pomiarowych z funkcją zasilacza (SMU) oferowanych przez National Instruments. Zapewniają one wysoką rozdzielczość i szybkość oraz dużą moc wyjść prądowych i napięciowych na potrzeby automatycznych testów lub systemów laboratoryjnych.

Wtorek, 13.02.2018, godz. 11:00-12:00

 

Cyfrowe interfejsy wysokiej szybkości dla cyfrowych systemów testowych

Podczas tego webinarium zostaną przedstawione podstawowe koncepcje i pojęcia związane z cyfrowymi przyrządami pomiarowymi wysokiej szybkości, a także najlepsze sposoby uzyskania dokładnych i precyzyjnych pomiarów. Udział w tej sesji będzie pomocny dla uczestników, którzy chcą konstruować elastyczne, wydajne systemy testowe spełniające określone wymagania – od analizy autorskich systemów komunikacji do kompletnych testów funkcjonalnych.

Środa, 14.02.2018, godz. 10:00-11:00

 

Wektorowe generatory i analizatory sygnałów na potrzeby pomiarów RF

Wraz z rosnącą złożonością urządzeń bezprzewodowych coraz trudniejsze staje się budowanie systemów testowych, które nadążałyby za tym wzrostem złożoności. Nowsze technologie bezprzewodowe wymagają szerszego pasma, wyższej wydajności obliczeniowej, obsługi niekonwencjonalnych scenariuszy testowych, ścisłej synchronizacji przyrządów i wielu innych zabiegów. Modularne przyrządy RF ewoluują, aby sprostać tym wymaganiom. Podczas tego webinarium uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób wykorzystać wektorowe generatory i analizatory sygnałów do testów systemów bezprzewodowych.

Środa, 14.02.2018, godz. 11:00-12:00

 

Podstawy zarządzania sygnałami za pomocą modularnych i programowalnych przełączników i przekaźników

W wielu zastosowaniach pomiarowo-testowych zachodzi potrzeba zarządzania i mierzenia setek sygnałów. Webinarium przedstawi podstawy zarządzania i przełączania sygnałów. Ponadto uczestnicy dowiedzą się, jak za pomocą programowalnych przełączników i przekaźników National Instruments można zarządzać sygnałami i zwiększyć efektywność oraz przepustowość systemu.

Czwartek, 15.02.2018, godz. 10:00-11:00

 

Podstawy automatyzacji i zarządzania testami przy pomocy NI TestStand

TestStand jest standardowo stosowanym oprogramowaniem, które pomaga inżynierom szybciej tworzyć i wdrażać automatyczne systemy testowe. TestStand zawiera gotowy do użycia silnik sekwencera, który obsługuje wiele języków opisu testów, umożliwia elastyczne tworzenie raportów o wynikach oraz testy równoległe / wielowątkowe. Webinarium stanowi wprowadzenie do środowiska, z którego obecnie korzystają tysiące osób tworzących i wdrażających profesjonalne systemy testowe.

Czwartek, 15.02.2018, godz. 11:00-12:00

O autorze