TI-Innovator Rover – pierwszy robot edukacyjny

Firma Texas Instruments zaprezentowała swojego pierwszego robota TI-Innovator Rover, który ma być pomocą naukową dla uczniów szkół średnich. Ruchoma konstrukcja pozwala bezpośrednio zapoznać się z osiągnięciami nauk ścisłych. Uczniowie mogą tworzyć własne programy na swych kalkulatorach graficznych TI, aby sterować jazdą łazika. Jest to interesujący i wciągający sposób nauki.

Łazik łączy się z hubem TI-Innovator oraz kalkulatorem graficznym TI-84 Plus CE-T lub TI-Nspire CX, jeśli są one dostępne. Uczniowie bez jakiejkolwiek znajomości zagadnień programowania lub robotyki mogą rozpocząć naukę przedmiotów ścisłych, pisząc prosty program, który sprawi, że łazik zacznie rysować, tańczyć, albo po prostu zderzy się z przeszkodą.

Uczniowie mogą korzystać z łazika w zespołach i współpracować przy badaniu różnych zagadnień naukowych. Programując robota, wykorzystają w praktyce wiedzę z dziedziny matematyki i fizyki. Wzbogaca to lekcję opartą na przekazie słownym, symbolicznym i graficznym o doświadczenia fizyczne.

Łazik został stworzony specjalnie z myślą o wykorzystaniu w klasie. Zawiera ładowalną baterię, czujnik koloru, czujnik odległości, wyświetlacz LD, żyroskop i uchwyt na pisak pozwalający rysować ścieżki na papierze. Ten robot sterowany za pomocą kalkulatora zostanie wprowadzony do sprzedaży na terenie Europy wiosną. Szczegółowe informacje o dostępności są dostępne na stronie produktu.

Ponadto TI rozszerzyło swą ofertę dla sektora edukacji, zapowiadając rozwiązanie dla studentów uczelni wyższych – zestaw TI Robotics System Learning Kit (TI-RLSK). Jest to niedrogi, opatrzony planem zajęć zestaw do nauki robotyki, który pozwoli studentom lepiej zrozumieć zasady działania systemów elektronicznych.

TI ma nadzieję, że edukacja zapewni rozwój nie tylko młodych ludzi, ale też w konsekwencji firm i całych gospodarek. Aby obecni uczniowie mogli rozwiązywać problemy w przyszłości, muszą opanować nauki ścisłe. TI wspomaga ten rozwój, inwestując w inicjatywy edukacyjne i obszary, które pozwolą zarówno uczniom, jak i nauczycielom wykorzystać nauki ścisłe do rozwiązywania rzeczywistych problemów.

TI oferuje technologię, która pomaga w nauce studentom oraz nauczycielom. Firma jest przy tym przekonana, że ciekawe i interaktywne narzędzia wzbudzają ciekawość nakierowaną na poznanie prawdziwej natury zjawisk. Tym samym pozwalają zainspirować przyszłych inżynierów, a także naukowców, matematyków, specjalistów i nauczycieli.

O autorze