PSoC 6 znalazł się w inteligentnym pierścieniu Oura

Mikrokontroler PSoC 6 BLE firmy Cypress Semiconductor stanowi serce nowego inteligentnego pierścienia Oura Health, który może pracować przez tydzień bez ładowania.

Firma Oura wybrała ten mikrokontroler ze względu na jego wszechstronną architekturę dwurdzeniową, dostępne zabezpieczenia i zintegrowaną łączność BLE (Bluetooth Low Energy). Mikrokontroler zapewnia bardzo niski pobór mocy dzięki zastosowaniu procesu technologicznego 40 nm oraz energooszczędnych rozwiązań projektowych. To pozwoliło uzyskać pierścieniowi Oura trzykrotnie dłuższy czas pracy na baterii w porównaniu do swego poprzednika. Z kolei dwurdzeniowa architektura wykorzystująca rdzenie ARM Cortex-M4 oraz Cortex-M0+ zapewnia dziesięciokrotnie wyższą wydajność obliczeniową w obudowie mniejszej o połowę.

Łączność BLE pozwala na połączenie się a aplikacją Oura oraz chmurą Oura Cloud, jak też zdalne aktualizacje oprogramowania (over the air). Jeśli urządzenie nie znajduje się w zasięgu połączenia bezprzewodowego, pamięć Flash zintegrowana w mikrokontolerze PSoC 6 pozwala na przechowywanie danych przez 6 tygodni.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie produktu.

O autorze