TI Robotics System Learning Kit dla studentów

Aby uzyskać kompetencje potrzebne w świecie o rosnącej złożoności, który wymaga coraz bardziej efektywnych rozwiązań, studenci inżynierii muszą zdobyć wiedzę dotyczącą wielu obszarów i produktów. Aby pomóc inżynierom uzyskać umiejętności z zakresu projektowania systemów, firma Texas Instruments oferuje nowy zestaw edukacyjny dla szkół wyższych TI Robotics System Learning Kit (TI-RLSK). Dzięki temu zestawowi studenci mogą uczyć się robotyki i budować roboty rywalizujące wzajemnie.

TI-RSLK jest tanim zestawem robotycznym, zawierającym również program zajęć dydaktycznych. Taki pakiet pomoże studentom zrozumieć zasady działania systemów elektronicznych. Pierwszy zestaw z serii, Maze Edition, zawiera ponad 60 komponentów elektronicznych i mechanicznych. Wśród nich znajduje się zestaw projektowy LaunchPad zawierający mikrokontroler SimpleLink MSP432P401R. Platforma mikrokontrolerów TI SimpleLink jest najbardziej rozbudowaną ofertą mikrokontrolerów ARM z funkcjami łączności współpracujących ze wspólnym środowiskiem programistycznym. Obejmuje ona elastyczne rozwiązania sprzętowe, oprogramowanie i narzędzia pozwalające na tworzenie systemów Internetu Przedmiotów (IoT) i systemów robotycznych.

Realizując program zajęć, studenci poznają funkcję i zastosowanie każdego komponentu sprzętowego i programowego wchodzącego w skład systemu TI-RLSK. Znając te podstawy, studenci będą mogli napisać i wdrożyć swój własny kod, budując w pełni funkcjonalny system robotyczny. Ostatecznym celem jest stworzenie robota, który jest w stanie poruszać się po linii, rywalizować z innymi robotami TI-RLSK oraz znajdywać drogę w labiryncie.

Zestaw TI-RLSK Maze edition został zaprojektowany jako uzupełnienie programu nauki na uniwersytetach. Zawiera on 20 modułów dydaktycznych obejmujących zarówno podstawowe, jak i bardziej zaawansowane tematy. Każdy moduł jest kompletną całością zawierającą materiały wideo i prezentacje, dokumentację laboratoriów i demonstracje wideo, testy oraz zadania do wykonania. Zestaw i program nauczania są przy tym elastyczne, dając prowadzącym dużą swobodę w sposobie integracji tego materiału w swym przedmiocie. Zestaw TI-RSLK został opracowany z myślą o nauczaniu tworzenia systemów wbudowanych i aplikacji. Można go rozszerzyć i wykorzystać na wielu różnych zajęciach przeznaczonych dla studentów o różnych poziomach zaawansowania.

Zestaw TI-RSLK Maze Edition jest dostępny w trzech wersjach:

  • TI-RLSK Basic ułatwiający naukę podstaw systemów elektronicznych. Zawiera płytkę projektową z mikrokontrolerem TI SimpleLink MSP432.
  • TI-RLKS Advanced, który poza podstawowymi komponentami składowymi oferuje też funkcje komunikacji bezprzewodowych w postaci modułu rozszerzeń SimpleLink Bluetooth Booster Pack z mikrokontrolerem CC2650 oraz modułu Wi-Fi BoosterPack z procesorem sieciowym CC3120. Pozwala tym samym na komunikację i rywalizację z innymi robotami TI-RSLK.
  • Rozszerzenie TI-RSLK Upgrade pozwalające zmienić zestaw podstawowy w zestaw zaawansowany.

Zestawy TI-RLSK można nabyć w serwisie Element14. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie produktów.

O autorze