Nowa strona internetowa Renesas Synergy i Solutions Gallery dla projektantów IoT

Firma Renesas Electronics zaprezentowała zaktualizowaną stronę internetową platformy Renesas Synergy oraz Solutions Gallery. Strony te ułatwiają projektantom dostęp do ekosystemu Synergy obejmującego sprzęt i oprogramowanie. Odświeżona wersja strony udostępnia użytkownikom platformy Renesas Synergy wszystkie możliwości ekosystemu Synergy – między innymi rozwiązania dla sieci komórkowych LTE, Bluetooth Low Energy, zaawansowane rozwiązania łączności Wi-Fi i kompletne zabezpieczenia. Ponadto użytkownicy platformy otrzymują wygodny dostęp do rozwiązań systemowych, takich jak połączenie z usługami chmurowymi, interfejsy HMI, czy przemysłowe protokoły komunikacji pozwalające szybko zrealizować projekty dotyczące Internetu Rzeczy (IoT) z dużą skutecznością i w różnej skali.

Wygląd nowej strony Solutions Gallery naśladuje popularne ostatnio interfejsy urządzeń mobilnych, pozwalając wygodnie i intuicyjnie odnajdywać potrzebne elementy. Użytkownicy mogą szybko i sprawnie przeglądać całą ofertę ekosystemu Synergy, aby uzyskać dostęp do różnego typu bloków składowych systemu. Ponadto Solutions Gallery oferuje projekty referencyjne i przykłady zastosowań, które demonstrują użyteczność platformy Synergy. W celu ułatwienia użytkownikom dostępu, nowa strona wykorzystuje rozbudowany system odnośników, aby automatycznie grupować istotne treści i w efekcie zaoszczędzić cenny czas projektantów.

Ponadto firma Renesas rozszerzyła współpracę z niektórymi partnerami strategicznymi oferującymi układy komunikacji radiowej, aby móc zaoferować lepsze rozwiązania bezprzewodowe, szczególnie istotne w przypadku projektów IoT. Teraz do Synergy Solutions Gallery dodano nowe moduły RF Wi-Fi i projektanci systemów mogą łatwo poznać ich możliwości w połączeniu z mikrokontrolerami z rosnącej oferty Synergy. Wszystkie moduły RF są dostępne w postaci płytek rozszerzeń, które można wykorzystać razem z zestawami i innymi rozwiązaniami Renesas Synergy.

Synergy Solutions Gallery stanowi wspólny serwis dla wielu rozwiązań Renesas i firm partnerskich obejmujących takie kategorie, jak bezpieczna technologia komunikacji, protokoły komunikacji, sterowniki układów bezprzewodowych obsługujących łączność z chmurą, narzędzia projektowe, zestawy, usługi i inne. Wszystkie te rozwiązania są kompatybilne z platformą Synergy. Galeria dostarcza projektantom bloków składowych, które rozwiązują problemy spotykane w rzeczywistych projektach IoT i pozwalają niedużym kosztem przyspieszyć wprowadzenie produktu na rynek. Projektanci mogą za pośrednictwem serwisu przeglądać, wybierać i ściągać oprogramowanie stworzone przez Renesas oraz dostawców niezależnych bez opłat wstępnych – wystarczy zaakceptować licencję. Renesas przeprowadza wstępne testy i weryfikację oprogramowania dostawców niezależnych (VSA), aby zapewnić poprawną współpracę z oprogramowaniem Synergy. Jednocześnie każdy partner firmy testuje i dopasowuje swój projekt do wymagań kompatybilności oprogramowania Synergy. Serwis Synergy Gallery oferuje wersje ewaluacyjne oprogramowania firm niezależnych z komercyjną licencją. Jednocześnie projektanci mogą nabyć te licencje bezpośrednio u dostawców oprogramowania.

Platforma Synergy jest pierwszą platformą sprzętowo-programową, która jest testowana, utrzymywana i otrzymuje pełne wsparcie producenta. Pozwala ona przyspieszyć wprowadzenie produktu na rynek, obniżyć całkowity koszt posiadania i ominąć przeszkody, na które napotykają inżynierowie projektujący produkty IoT. Jest to również jedyna platforma testowana za pomocą procedury testów jakości opartej na międzynarodowych standardach. Projektowanie z wykorzystaniem platformy Renesas rozpoczyna się na poziomie interfejsu aplikacji, co upraszcza tworzenie bezpiecznych, połączonych urządzeń i systemów HMI z interfejsami graficznymi (GUI) lub pojemnościowym interfejsem dotykowym. Platforma Synergy obejmuje w pełni zintegrowane oprogramowanie, narzędzia projektowe i szeroki zakres skalowanych mikrokontrolerów Synergy z rdzeniem ARM Cortex-M. Wszystko to jest w pełni dostępne dla interfejsów aplikacji (API). Nie występują tu wstępne ani dodatkowe opłaty – wszystko jest wliczone w cenę kupowanego mikrokontrolera.

Nowa strona Synergy i serwis Solutions Gallery znajdują się na stronie Renesas, ponadto dostępne są na niej nowe moduły RF.

O autorze