I nagroda Targów Elektrotechnika 2018

Contrans TI z dumą anonsuje, że oferowane przez firmę, a produkowane przez Adels Contact złącza zostały nagrodzone podczas styczniowych Targów Światło i Targów Elektrotechnika: I nagrodę Targów Elektrotechnika otrzymał system złączy AC164.

System AC164 to kompaktowy odpowiednik systemu AC166. Złącza mają podobną budowę i obszar zastosowań ale znacznie mniejsze wymiary. Doskonale nadają się do szybkiej budowy instalacji elektrycznych i aplikacji oświetleniowych w technice LED, gdzie zwarta budowa ma niebagatelne znaczenie. Złącza spełniają wymagania normy EN 61535.

Obecne na rynku złącza AC166 stosowane są do budowy stałych lub tymczasowych instalacji elektrycznych w biurowcach i wystawiennictwie. Duży wybór konektorów, trójników i gotowych przewodów umożliwia elastyczne projektowanie i szybki montaż instalacji. Złącza AC164 zachowują cechy systemu ale są dwukrotnie mniejsze.

Dzięki modułowej konstrukcji, gamie wtyczek i gniazd do montażu na kablu oraz gotowych, zakończonych wtyczkami lub gniazdami przewodów, czas potrzebny na wymierzanie, przygotowanie i obróbkę końcówek przewodów znacznie się zmniejsza. Spada znacząco ryzyko pomyłki, łatwiej jest zadbać o jakość montażu i ogranicza się czas potrzebny na testowanie i uruchomienie instalacji.

Złącza w wersji do montażu na panelu mają wymiary zbliżone do popularnych złączek skręcanych lub zaciskanych. Znajdują zastosowania w zasilaczach i źródłach światła o kompaktowych rozmiarach.

Złącza dostępne są w wersji od 2- do 5-polowej, w różnych wariantach kolorystycznych, w tym w wykonaniu do urządzeń sterowanych za pomocą magistrali DALI. Nominalny prąd pracy: do 16A, napięcie: do 250V.

O autorze