Ekrany dotykowe 4D Systems dla Raspberry Pi

Firma 4D Systems zapowiedziała serię modułów wyświetlaczy LCD gen4-4DPI przeznaczonych dla zintegrowanych komputerów z rodziny Raspberry Pi. Moduły są dostępne w trzech różnych rozmiarach 4,3, 5,0 oraz 7 cali. Łączą się one z płytkami Raspberry Pi za pośrednictwem 30-pinowego kabla FPC i płytki adaptera, która jest zgodna zarówno z układem wyprowadzeń złącza rozszerzeń Raspberry Pi, jak i standardem identyfikacji urządzeń Pi HAT. Moduły zostały zaprojektowane tak, aby pełnić rolę głównego wyświetlacza i zastąpić modele z interfejsem HDMI lub starsze rozwiązania. Do wyboru są ekrany dotykowe w wersji rezystancyjnej lub pojemnościowej. Dodatkowo dostępna jest wersja ekranu pojemnościowego z ramką, która pozwala na bardzo łatwy montaż w odpowiedniej obudowie, zapewniając elegancki i atrakcyjny wygląd oraz stabilność. Wyświetlacz jest zasilany bezpośrednio przez Raspberry Pi, co upraszcza całe rozwiązanie.

Modele z serii gen4-4DPI mogą pracować z płytkami Raspberry Pi w wersji A+, B+, 3, Zero i Zero W. Na przykład oznaczenie gen4-4DPI-70CT oznacza wyświetlacz o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 800 x 480 z ekranem pojemnościowym i szklaną ramką. Najmniejszy dostępny rozmiar ekranu to 4,3” w rozdzielczości 480 x 272 – model 4DPI-43T z ekranem rezystancyjnym.

Tanie płytki Raspberry Pi są niezwykle popularnymi zintegrowanymi komputerami, które wykorzystują zarówno majsterkowicze, jak i profesjonalni projektanci systemów wbudowanych. Rozbudowany zestaw układów peryferyjnych, otwarty system operacyjny oraz obsługa wielu języków oprogramowania pozwoliła na realizację wielu projektów komercyjnych i przemysłowych. Moduły gen4-4DPI dodatkowo zwiększają możliwości Pi, oferując kompaktowe i eleganckie rozwiązanie dla interfejsów HMI.

Moduły gen4-4DPI można zamówić już teraz. Pełna specyfikacja będzie dostępna w momencie oficjalnej premiery pod koniec marca bieżącego roku.

O autorze