Jednoukładowe rozwiązania IoT na zamówienie

Firma S3 Semiconductors podczas targów Embedded World 2018 zaprezentowała platformę SmartEdge. Daje ona klientom dostęp do atrakcyjnych cenowo i dostosowanych do ich potrzeb rozwiązań jednoukładowych, które zapewniają odpowiednią wydajność dla urządzeń brzegowych Internetu Rzeczy (IoT). Przetwarzanie danych w urządzeniach brzegowych jest gwałtownie rozwijającym się trendem, który polega na analizie danych w pobliżu ich źródła i ogranicza przetwarzanie z wykorzystaniem chmury, pozwalając zapewnić szybsze podejmowanie decyzji.

Układy specjalizowane (ASIC) oparte na platformie SmartEdge oferują istotną przewagę nad rozwiązaniami złożonymi z wielu komponentów elektronicznych – zapewniają wyższą wydajność i niższy pobór mocy systemu dzięki zwiększonemu stopniowi integracji. Jednocześnie powodują obniżenie całkowitego kosztu urządzenia.

Według najnowszych badań rynku, ponad połowa wykorzystywanych danych jest obecnie przetwarzana w autonomicznych urządzeniach brzegowych. Urządzenia te zazwyczaj potrzebują precyzyjnych układów wejściowych do obsługi czujników, które są następnie połączone poprzez konwertery danych z mikrokontrolerami obsługującymi złożone oprogramowanie systemu wbudowanego, zabezpieczenia oraz interfejsy komunikacji przewodowej bądź bezprzewodowej. Połączenie tych wszystkich funkcji, razem z lokalną kalibracją i sterowaniem w czasie rzeczywistym (z małym opóźnieniem) stanowi poważne wyzwanie dla projektantów i integratorów systemu.

Platforma SmartEdge to unikalne i niedrogie rozwiązanie łączące obsługę czujników, kalibrację, sterowanie i funkcje komunikacji w jednym układzie specjalizowanym. Tak wysoki stopień integracji zapewnia wyższą całkowitą wydajność, zwłaszcza w sytuacji łączenia domeny analogowej i cyfrowej. Jednocześnie rozwiązanie to ogranicza całkowity pobór mocy. SmartEdge oferuje duże korzyści dla autonomicznych urządzeń brzegowych, które mają pracować przez wiele lat na jednej baterii.

Platforma SmartEdge łączy wszystkie osiągnięcia  firmy S3 Semiconductor z zakresu tworzenia autorskich układów ASIC, korzystając z bogatego portfolio sprawdzonych rozwiązań IP. Oferta obejmuje pełne wsparcie projektowe i dostęp do wiodących rozwiązań technologicznych, dzięki którym S3 Semiconductor utrzymuje silną pozycję na rynku projektowania i produkcji układów ASIC. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie platformy.

O autorze