Nowe wytrzymałe i odporne na szumy mikrokontrolery TI

Firma Texas Instruments rozszerzyła swą ofertę mikrokontrolerów z rodziny MSP430 przeznaczonych do pojemnościowej interfejsów dotykowych o nowe modele wykorzystujące technologię CapTIvate. Dzięki nowym układom oznaczonych symbolami MSP430FR2512 oraz MSP430FR2522 możliwe jest dodanie obsługi nawet do 16 przycisków dotykowych oraz czujnika zbliżeniowego w systemach przemysłowych, systemach automatyki mieszkaniowej, elektronarzędziach, domowych systemach rozrywki, osobistych urządzeniach audio i w innych produktach. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie układów.

Najważniejsze cechy nowych mikrokontrolerów do obsługi interfejsów dotykowych:

  • Niezawodność i skuteczność: Mikrokontrolery MSP430FR2512 i MSP430FR2522 obsługujące interfejsy dotykowe umożliwiają uzyskanie certyfikatu IEC 61000-4-6 dotyczącego niezawodności w warunkach zaburzeń elektromagnetycznych. Są przeznaczone do systemów narażonych na zaburzenia elektromagnetyczne i kontakt z wodą, olejem lub smarem. Pozwalają na realizację czujników zbliżeniowych oraz wykrywanie dotyku przez warstwę szkła, plastiku i metalu. Nowe mikrokontrolery cechują się ponadto pięciokrotnie niższym poborem mocy w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań.
  • Pojemnościowe wykrywanie dotyku w przystępnej cenie: Opracowana przez TI technologia CapTIvate pozwala dodać funkcję czujnika zbliżeniowego i pojemnościowego wykrywania dotyku w takich urządzeniach, jak panele kontrolne, kuchenki, bezprzewodowe głośniki czy elektronarzędzia.
  • Szybkie wprowadzenie produktu na rynek: Projektanci mogą szybko przetestować możliwości pojemnościowego wykrywania dotyku w swym systemie dzięki nowemu modułowi rozszerzeń BOOSTXL-CAPKEYPAD BoosterPack. Jest on kompatybilny z płytką programatora CapTIvate (CAPTIVATE-PGMR) i zestawami projektowymi TI z serii LaunchPad. Moduł BoosterPack stanowi uzupełnienie oferty mikrokontrolerów, łatwych w obsłudze narzędzi, oprogramowania, projektów referencyjnych i dokumentacji dostępnych na stronie CapTIvate Design Center i w informatorze CapTIvate. Projektanci wykorzystujący technologię CapTIvate mogą również uzyskać pomoc i odpowiedzi na swoje pytania na forum TI E2E.

Mikrokontrolery MSP430FR2512 oaz MSP430FR2522 są już dostępne w ilościach hurtowych. Mieszczą się w obudowach VQFN-20 lub TSSOP-16.

Moduł rozszerzeń CapTIvate BoosterPack (BOOSTXL-CAPKEYPAD) jest dostępny w serwisie TI Store i u autoryzowanych dystrybutorów.

Więcej informacji:

O autorze