[WEBINARIUM] Łączenie mikrokontrolerów ESP32 z Google Cloud za pomocą pakietu Zerynth

Zerynth stanowi zalecany pakiet narzędzi projektowych dla mikrokontrolerów ESP32, opracowany przez niezależnego dostawcę o tej samej nazwie. Zerynth wraz z platformą Google Cloud organizują wspólne webinarium omawiające podłączenie mikrokontrolerów z platformą Google Cloud przy użyciu Zerynth.

Webinarium wyjaśni uczestnikom, po co i w jaki sposób można tworzyć rozwiązania IoT w języku Python przy pomocy narzędzia Zerynth oraz usługi Google Cloud IoT Core. Pakiet Zerynth zawiera oprogramowanie pośrednie dla IoT wykorzystujące język Python lub połączenie C oraz Pythona do programowania najpopularniejszych mikrokontrolerów 32-bitowych w ofercie Espressif: ESP32 oraz ESP8266 i innych. Pozwala też jednocześnie na połączenie z najpopularniejszymi usługami chmurowymi.

Plan webinarium:

  • Uruchomienie wielowątkowych skryptów Pythona na 32-bitowym mikrokontrolerze z zastosowaniem Zerynth
  • Wykorzystanie Pythona do odczytu danych z czujników analogowych i cyfrowych dołączonych do mikrokontrolera, z zastosowaniem Zerynth
  • Wykorzystanie Pythona do łatwej wymiany danych między płytką Espressif ESP32 używającą Zerynth a usługą Google Cloud IoT Core

Webinarium poprowadzą:

  • Giacomo Baldi, dyrektor techniczny Zerynth
  • Traveis Hagens, kierownik ds. strategicznego partnerstwa technologicznego Google Cloud

To wideo demonstruje współpracę Zerynth z Google Cloud IoT Core. Pokazuje,w  jaki sposób płytka 4zerobox oparta na układzie ESP32, przeznaczona dla przemysłowych dostawców rozwiązań IoT współpracuje z Google Cloud IoT Core za pośrednictwem protokołu MQTT.

Webinarium odbędzie się 22. marca o 18.00 czasu polskiego.

Bliższe informacje można znaleźć oraz dokonać rejestracji tutaj.

O autorze