[WEBINARIUM] Wykorzystanie wbudowanych funkcji monitorowania rozrzutów procesu i napięcia w układach SoC

Najbliższe webinarium Moortec jest poświęcone potrzebie wykorzystania wbudowanych funkcji w układach SoC do monitorowania rozrzutów procesu technologicznego oraz napięcia.

Z historycznego punktu widzenia temperatura zawsze stanowiła pierwszy parametr, który inżynierowie uwzględniali podczas monitorowania warunków we wnętrzu pracującego układu. Jednak wraz z rozwojem bardziej skomplikowanych projektów, równie ważne stało się badanie rozrzutów procesu technologicznego oraz napięcia pracy. Problematyka ta obejmuje rozrzuty parametrów, ryzyko przekroczenia maksymalnych opóźnień, nadmierny pobór mocy, a także efekty starzenia. Każdy z tych czynników może sprawić, że układ scalony nie będzie działał zgodnie z założeniami.

Podczas najnowszego webinarium Moortec zostanie przedstawiona technika, która poprzez połączenie monitorowania rozrzutów procesu i napięcia pozwoli zwiększyć wydajność i niezawodność projektu. Ponadto rozwiązanie to umożliwi implementację różnych systemów zarządzania zasilaniem.

Webinarium jest skierowane do projektantów układów scalonych i inżynierów zajmujących się zaawansowanymi procesami technologicznymi CMOS o wymiarze charakterystycznym 40, 28, 16, 12 lub 7 nm. Omawia dwa najważniejsze problemy, z którymi muszą się obecnie mierzyć inżynierowie:

  1. Zmniejszanie zasilaczy przy zachowaniu wymaganych parametry produktów – szczególnie w przypadku produktów użytkowych
  2. Ryzyko niepoprawnego funkcjonowania układów SoC i całych serii produktów

Dylemat projektantów polega na tym, że aby osiągnąć pierwszy cel, stosowane obecnie metody optymalizacji poświęcają coraz węższe marginesy parametrów, które zapewniają poprawną pracę projektu. To z kolei powoduje awarie produktów podczas pracy w terenie.

Moortec dostarcza rozwiązania IP pozwalające na kompletne monitorowanie parametrów PVT w procesach 40 nm, 28 nm, FinFET oraz 7 nm. Ponieważ projektowanie z użyciem zaawansowanych procesów stwarza nowe wyzwania dla projektantów układach scalonych, Moortec stara się pomóc lepiej zrozumieć statyczne i dynamiczne warunki pracujące w układzie, aby zoptymalizować jego działanie i poprawić niezawodność. Moortec oferuje wiedzę ekspercką jako jedyny dostawca specjalizujący się w rozwiązaniach IP do monitorowania parametrów PVT.

Webinarium odbędzie się w dniu 28 marca o 18:00 czasu polskiego. Po rejestracji zostanie wysłany e-mail ze szczegółowymi informacjami o udziale.

O autorze