Technologia Intel Optane dla segmentu systemów klienckich

Firma Intel zaprezentowała nowy nośnik SSD Intel Optane 800P, stanowiący rozszerzenie rodziny produktów Intel Optane. Jest to uzupełnienie modelu Optane 900P powstałego z myślą o profesjonalistach i entuzjastach, w także pamięci Intel Optane mających na celu przyspieszenie wolniejszych nośników – dysków twardych oraz dysków SSD z interfejsem SATA. Technologia Intel Optane oferuje wysoką przepustowość, niskie opóźnienie i wysoki komfort obsługi, a także dużą żywotność nośnika.

Dysk SSD Optane 800P umożliwia szybki rozruch systemu oraz ładowanie aplikacji, a także usprawnia obsługę wielu zadań. Może służyć jako samodzielny dysk SSD, pracować w konfiguracji z dwoma dyskami lub w macierzy RAID złożonej z wielu dysków SSD (w konfiguracji PCH lub CPU), zapewniając wysoką wydajność w różnych scenariuszach. Dysk oferuje również tryby pracy z obniżonym poborem mocy, dzięki czemu nadaje się do laptopów i urządzeń wielofunkcyjnych równie dobrze, jak do komputerów stacjonarnych.

Model 800P sprawdza się zwłaszcza w aplikacjach wykorzystujących płytką kolejkę z losowym dostępem, co jest najczęstszym rodzajem aktywności w systemach klienckich. Dysk oferuje przy tym wysoką przepustowość i responsywność. Model 800P jest dostępny w wersjach o pojemności 58 oraz 118 GB i w formacie M.2 2280. Wykorzystuje interfejs NVMe PCI3 2.0 x2.

Więcej informacji o technologii Intel Optane można znaleźć na stronie oferty dysków SSD Intela.

O autorze