PVRStudio – nowe IDE Imagination

Firma Imagination Technologies przedstawiła zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) PVRStudio, które pozwala na prostsze tworzenie aplikacji i gier na platformy wbudowane i mobilne. Wraz z wersją 1 PVRStudio programiści otrzymują debugger dla układów GPU PowerVR o dużych możliwościach. Jest on w stanie w tym samym czasie debugować programy działające na procesorze CPU oraz na GPU.

PVR Studio oferuje programistom tworzącym aplikacje i gry na produkty z układami GPU PowerVR możliwość szczegółowego debugowania. Umożliwia bezpośredni dostęp do programów uruchomionych na jednostce cieniującej (USC) GPU, gdzie wykonuje się większość obliczeń i przetwarzania grafiki 3D. Ta możliwość pozwoli uzyskać bardzo efektowną oprawę graficzną przy małym poborze mocy.

Możliwości współbieżnego debugowania PVRStudio obejmują ustawianie pułapek, wykonywanie kodu krok po kroku i podgląd układu pamięci shaderów oraz kerneli. PVRStudio wykorzystuje popularną bibliotekę graficzną Qt, która daje efektywne rezultaty przy niedużych wymaganiach sprzętowych. Jest też bardzo elastyczna i znana wielu programistom, którzy już korzystają ze środowiska QT Creator.

PVRStudio jest już dostępne na warunkach NDA. Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem devtech@imgtec.com.

O autorze