[OSTATNI DZIEŃ!!] Wygraj płytkę projektową Microchip Curiosity HPC

Microchip i portal Mikrokontroler.pl zapraszają do skorzystania z szansy wygrania płytki projektowej Curiosity HPC (DM164136) firmy Microchip.

Płytka Curiosity HPC pozwala w pełni wykorzystać możliwości współczesnych 8-bitowych mikrokontrolerów z rodziny PIC. Oferuje ona wygodny dostęp do układów peryferyjnych niezależnych od rdzenia (CIP) występujących w wielu nowszych 8-bitowych mikrokontrolerach PIC. Układy CIP pozwalają zrealizować rozmaite funkcje systemu za pomocą jednego mikrokontrolera, dzięki czemu można uprościć projekt, a także zmniejszyć całkowite koszty i pobór mocy.

Płytka jest przeznaczona do przeprowadzania różnych eksperymentów. Zawiera złącza ogólnego przeznaczenia z wyprowadzeniem masy (GND) i zasilania (VDD), a także zestaw diod LED, przyciski i potencjometr. Na płytce znalazły się ponadto dwa złącza mikroBUS pozwalające na podłączenie rozmaitych płytek rozszerzeń Click dodających nowe funkcjonalności systemu. Wszystkie te elementy i złącza są podpisane odpowiednim numerem portu mikrokontrolera, co ułatwia ich programowanie. Dostępna jest ponadto pełna lista wyprowadzeń mikrokontrolera; skorzystanie z niej ułatwia rozszerzenie możliwości płytki projektowej Curiosity HPC.

Płytka Curiosity HPC w pełni współpracuje z narzędziami MPLAB Code Configurator i MPLAB X w wersji 3.05 lub nowszej. Ponadto płytka obsługuje 8-bitowe mikrokontrolery mające 40 lub 28 wyprowadzeń. Domyślnie układ PIC16F18875 jest podłączony do następujących komponentów:

 • Przycisk S1
 • Przycisk S2
 • Potencjometr
 • Reset
 • Diody LED (D2 – D5)
 • Złącze mikroBUS 1
 • Złącze mikroBUS 2

 

Reguły loterii:

 1. Organizatorem loterii jest firma Microchip.
 2. Nagrodą jest płytka projektowa Microchip Curiosity HPC.
 3. Warunkiem wzięcia udziału w loterii jest rejestracja na stronie firmy Microchip.
 4. Zgłoszenia są przyjmowane do 10 maja 2018 włącznie.
 5. Zwycięzca, wyłoniony przez przedstawicieli firmy Microchip, zostanie ogłoszony do 29 maja 2018.
 6. Nagroda zostanie wysłana do laureata przez firmę Microchip po nawiązaniu z nim kontaktu.
 7. Organizator ponosi wszelkie koszty wynikające z dostawy nagród oraz przepisów podatkowych.

O autorze