Pamięć Macronix z 8-bitowym interfejsem na płytce STM32L4+ Discovery

Firma Macronix International, dostawca pamięci nieulotnych, poinformowała o wykorzystaniu jej pamięci NOR Flash z 8-bitowym interfejsem szeregowym w nowych płytkach STMicroelectronics z serii Discovery oraz w zestawach ewaluacyjnych opartych na mikrokontrolerach STM32L4+.

Pamięć Macronix MX25LM odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na systemy uruchamiające się natychmiast oraz odpowiadające w czasie rzeczywistym. Typowe obszary zastosowań takich systemów to motoryzacja, przemysł i urządzenia użytkowe. Nowe, wydajne pamięci NOR Flash z 8-bitowym interfejsem szeregowym mogą pracować z taktowaniem do 250 MHz, osiągając prędkość odczytu 500 MB/s – najwięcej na rynku pamięci NOR Flash. Pozwala to architektom systemów spełnić oczekiwania użytkowników, którzy domagają się bogatych interfejsów graficznych i bardzo krótkich czasów odpowiedzi.

Nowe, energooszczędne mikrokontrolery w ofercie ST STM32L4+ zostały przystosowane do pracy w roli centralnego kontrolera różnego rodzaju inteligentnych zegarków, opasek dla sportowców, małych urządzeń medycznych, inteligentnych mierników i czujników przemysłowych oraz innych urządzeń. Produkty te wymagają zaawansowanej funkcjonalności, błyskawicznej odpowiedzi i jak najrzadszego ładowania baterii. Układy STM32L4+ oferują bardzo wysoką wydajność procesora i największą wbudowaną pamięć w klasie mikrokontrolerów o bardzo niskim zużyciu mocy. Zapewniają one ponadto bardzo wysoką wydajność graficzną, pozwalając na realizację płynnych i wygodnych interfejsów użytkownika. Z kolei nowy kontroler grafiki Chrom-GRC potrafi obsługiwać okrągłe wyświetlacze TFT-LCD równie efektywnie, jak wyświetlacze prostokątne – nie marnując zasobów na obsługę pikseli, które nie są wyświetlane. Układ zawiera ponadto wbudowany akcelerator graficzny ST Chrome-ART, który zwiększa wydajność graficzną.

Pamięć Flash Macronix z 8-bitowym interfejsem szeregowym pozwoliła wykorzystać wyjątkowe, energooszczędne cechy mikrokontrolerów STM32L4+. Dzięki STMicroelectronics jest w stanie zaoferować kompletne rozwiązanie w postaci zestawu Discovery, które jest jednocześnie wydajne, tanie i cechuje się niskim poborem mocy.

O autorze