Robustel MEG5000 – nowy, wydajny gateway modułowy do przemysłowych aplikacji IoT

MEG5000 to nowy, wysoko wydajny, niezawodny gateway modułowy stworzony do przemysłowych aplikacji IoT. Jest bardzo łatwy w konfiguracji, posiada trzy skalowalne karty, obsługujące różne interfejsy i umożliwia transmisje Wi-Fi do 1300 Mb/s.

Przepustowość przetwarzania danych: 1x 10/100/1000 Mbps WAN i 8x 10/100 Mbps LAN, 802.11a/b/g/n/ac, wsparcie AP.

Wbudowany dysk mSATA SSD zapewnia rejestrację i udostępnianie danych lokalnie.

Urządzenie pracuje podopartym na systemie operacyjnym Linux systemie RobustOS, , który zawiera podstawowe funkcje sieciowe i protokoły, zapewniając klientom sprawne działanie. Ponadto producent oferuje pakiet SDK (Software Development Kit) dla partnerów i klientów, który umożliwia dalszą personalizację przy użyciu języków C, Python lub Java. Zapewnia także dużą liczbę aplikacji, aby spełnić różnorodne wymagania rynku IoT.

Warto nadmienić, że MEG5000 otrzymał nagrodę Red Dot: Product Design 2018 w kategorii „Technologia komunikacyjna”! Red Dot Design Award to jedna z najbardziej renomowanych i szanowanych nagród za wzornictwo produktów. Surowe kryteria oceniania obejmują poziom innowacyjności, funkcjonalność, jakość, ergonomię i trwałość.W 2018 roku projektanci i producenci z 59 krajów zgłosili do konkursu ponad 6300 produktów.

Szczegółowe informacje o produkcie: robustel.elhurt.com.pl

O autorze