Zintegrowane kontrolery zasilaczy InnoSwitch3 typu flyback

Układy z rodziny InnoSwitch łączą obwody strony pierwotnej, wtórnej i obwód sprzężenia zwrotnego w jednej obudowie montowanej powierzchniowo. Układ InnoSwitch zawiera tranzystor FET i kontroler po stronie pierwotnej oraz kontroler po stronie wtórnej sterujący synchronicznym prostownikiem. Wykorzystuje ponadto innowacyjną technologię FluxLink, która eliminuje potrzebę stosowania optoizolatora.

Opracowana przez Power Integrations technologia komunikacji FluxLink pozwala na przesyłanie informacji zwrotnej poprzez barierę izolacyjną bez wykorzystania jakichkolwiek materiałów magnetycznych. FluxLink zapewnia bardzo szerokie pasmo transmisji, co przekłada się na znacznie szybszą odpowiedź na skokową zmianę obciążenia. Jest to jednocześnie bardzo trwałe rozwiązanie, które nie podlega zjawiskom degradacji typowym dla optoizolatorów. Układ zintegrowany w jednej obudowie pozwala wyeliminować z projektu duże zewnętrzne optoizolatory, aby zaoszczędzić powierzchnię i zwiększyć gęstość mocy urządzenia – istotną w adapterach i ładowarkach. Ponadto ta autorska technologia spełnia wszystkie międzynarodowe standardy odporności na zakłócenia. Zapewnia bezpieczeństwo zgodnie nie tylko z międzynarodowymi standardami izolacji UL oraz TUV, ale także z bardziej restrykcyjnym chińskim standardem CQC.

Dystrybutorem produktów Power Integrations jest firma Future Electronics, ul. Kłopotowskiego 22, 03-717 Warszawa, tel.: 22 590 72 02, fax: 22 590 72 30, http://www.futureelectronics.com.

O autorze