[WEBINARIUM] Jak projektować i wdrażać inteligentne, tanie i energooszczędne sieci bezprzewodowe

Rozwój Internetu Przedmiotów może przynieść znaczący zysk dla firm, a także ogromny wzrost globalnego PKB. Staje się oczywiste, że w tej sytuacji palącym problemem jest konstrukcja inteligentnej, energooszczędnej sieci połączonych urządzeń.

W zdecydowanej większości zastosowań IoT tania i energooszczędna łączność jest niezbędna, aby takie systemy były opłacalne. Jednak realizacja tego postulatu stanowi pewne wyzwanie. Istnieją cztery przeszkody, na które mogą natknąć się projektanci i konstruktorzy energooszczędnych sieci bezprzewodowych:

  • Zróżnicowanie sieci na całym świecie: Wdrażając globalne usługi korzystające z sieci bezprzewodowych, należy uwzględnić różne lokalne standardy bezprzewodowe dostępne w każdym kraju lub regionie;
  • Budżet mocy: Moc potrzebna do lokalnego gromadzenia, przetwarzania i przechowywania danych, jak też moc potrzebna do połączenia i wymiany danych z chmurą;
  • Koszt utrzymania: Utrzymanie sieci wiąże się z pewnymi kosztami;
  • Wartość końcowa: Aby uzyskać wartość dodaną wynikającą z wykorzystania sieci, należy opracować efektywne sposoby gromadzenia, agregacji i przetwarzania danych lub ich dystrybucji.

NXP wraz z Thingstream zapraszają do wzięcia udziału w dwuczęściowym webinarium, które poruszają te cztery problemy, z zastosowaniem energooszczędnych mikrokontrolerów NXP w połączeniu z platformą łączności oferowaną przez Thingstream.

Część 1

Projektowanie i wdrożenie inteligentnych, energooszczędnych sieci na całym świecie z usunięciem ograniczeń regionalnych dotyczących łączności bezprzewodowej – wszystko to przy zachowaniu niskich kosztów. Uczestnicy poznają trendy rynku, problemy dotyczące łączności oraz bezpieczne sposoby łączenia z urządzeniami brzegowymi.

Część 2

Zarządzanie, monitorowanie i sterowanie bezprzewodowymi sieciami za pomocą prostej platformy chmurowej pozwala dostarczyć klientom wartościowe usługi. Uczestnicy poznają bliżej metody wdrażania i sterowania urządzeniami IoT. Zostaną omówione wymagania techniczne oraz przedstawione demonstracje dotyczące platform i narzędzi pozwalających uprościć wdrożenie sieci IoT.

Webinarium poprowadzą:

  • Bruce Jackson, dyrektor techniczny Thingstream
  • Neil Hamilton, wiceprezes ds. wdrożeń biznesowych Thingstream
  • Gordon Padkin, regionalny dyrektor ds. marketingu w NXP Semiconductors

Rejestracji można dokonać już teraz:

Część 1: Tworzenie inteligentnych, energooszczędnych i połączonych przedmiotów niskim kosztem

15 maja 2018, godz. 17:00 czasu polskiego.

 

Część 2: Tworzenie, wdrożenia i zarządzanie energooszczędnymi urządzeniami IoT

29 maja 2018, godz. 17:00 czasu polskiego.

O autorze