Ładowarki bezprzewodowe nowej generacji LinkCharge LP

Firma Semtech zapowiedziała nową platformę LinkCharge LP (low power). Łączy ona funkcje odbiornika mocy i ładowarki baterii w jednym układzie scalonym, pozwalając na realizację bardzo małych urządzeń – na przykład urządzeń ubieralnych, klawiatur dla tabletów i czujników sieci LoRA.

Nowy układ o wymiarach 2,3 x 2,3 mm jest w pełni zintegrowanym bezprzewodowym odbiornikiem zawierającym ładowarkę baterii litowo-jonowej lub litowo-polimerowej. Układ LinkCharge LP zawiera wyprowadzenie szyny systemowej z przełącznikiem, który pozwala ładować baterię i w tym samym czasie dostarczać zasilanie do systemu. Ładowarka dostarcza prąd o natężeniu do 250 mA i została zaprojektowana z myślą o współpracy z modułem ewaluacyjnym (EVM) Semtech. Ponadto układ LinkCharge LP pozwala na ładowanie wielu czujników sieci LoRA bez podłączania przewodów.

 

Zastosowania docelowe platformy LinkCharge LP:

  • Urządzenia ubieralne (zegarki, bransoletki, opaski dla sportowców, inteligentne okulary i biżuteria),
  • Monitory stanu zdrowia i małe urządzenia medyczne,
  • Szczoteczki elektryczne,
  • Słuchawki i aparaty słuchowe,
  • Klawiatury i rysiki dla tabletów,
  • Czujniki korzystające z sieci LoRA.

Układ LinkCharge LP jest już dostępny w ofercie Semtech. Kartę katalogową modułu ewaluacyjnego można znaleźć na stronie Semtech. Dostępne są także dodatkowe informacje o bezprzewodowej technologii ładowania Semtech oraz o zastosowaniu technologii LoRA w systemach IoT.

Platforma ładowarek bezprzewodowych Semtech LinkCharge obejmuje rozwiązania z serii LinkCharge 40, LinkCharge 20, LinkCharge CT oraz LinkCharge LP. Jest ona kompatybilna z najważniejszymi standardami na rynku, zapewniając możliwość szybkiego ładowania dowolnego urządzenia dysponującego taką funkcją. Dodatkowe informacje o platformie znajdują się tu.

 

O autorze