[WEBINARIUM 4 CZĘŚCI] Szybka realizacja projektów z mikrokontrolerami LPC800

Układy z serii LPC800 są 32-bitowymi mikrokontrolerami opartymi na rdzeniu ARM Cortex-M0+. Dostępnych jest wiele modeli oferujących niski pobór mocy, małe rozmiary i niewielką liczbę wyprowadzeń, które pozwalają na realizację prostych systemów. Mimo niskiego zużycia mocy, mikrokontrolery LPC800 dysponują funkcjami umożliwiającymi tworzenie zaawansowanych produktów. Należą do nich interfejs komunikacji NFC, programowalny układ logiczny (PLU), wykrywanie dotyku oparte na pojemności wzajemnej, krosownica, opatentowany układ SCTimer/PWM i inne funkcje. Te możliwości pozwalają szybko wprowadzić na rynek funkcjonalne produkty.

Podczas czteroczęściowego cyklu webinariów zostaną szczegółowo przedstawione niektóre układy z serii LPC800. Dzięki temu uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, które z nich najlepiej nadają się do konkretnych projektów IoT.

 

Część 1: czwartek 31 maja, godz. 10:00

W jaki sposób dokonać migracji z układu 8-bitowego? Mikrokontrolery LPC80x stanowią odpowiednie do tego celu modele 32-bitowe. Uczestnicy dowiedzą się więcej o układach z rodziny LPC80x, poznają funkcje mikrokontrolerów, ich potencjalne zastosowania, a także dostępne narzędzia i oprogramowanie. Ta wiedza pozwoli im natychmiast rozpocząć pracę nad projektami 32-bitowymi.

 

Część 2: czwartek 7 czerwca, godz. 10:00

Firma NXP wprowadziła w modelu LPC804 po raz pierwszy programowalną jednostkę logiczną (PLU), którą można wykorzystać na wiele kreatywnych sposobów. Uczestnicy webinarium będą mieli okazję przekonać się, że konfiguracja PLU jest bardzo prosta. Zapoznają się też z realnymi problemami, które okazują się łatwe do rozwiązania dzięki tej unikalnej funkcjonalności.

 

Część 3: czwartek 14 czerwca, godz. 10:00

Jak rozpocząć pracę z rozbudowanymi mikrokontrolerami LPC800? W maju tego roku firma NXP rozszerzyła pakiet oprogramowania i narzędzi MCUXpresso o funkcje zapewniające pełną obsługę układów z rodziny LPC800. Uczestnicy zapoznają się ze środowiskiem programistycznym MCUXpresso, narzędziami konfiguracyjnymi i SDK dostępnym dla tych nowych i tanich mikrokontrolerów ARM

 

Część 4: czwartek 21 czerwca, godz. 10:00

Układ LPC8N04 obsługuje komunikację NFC. Uczestnicy tego webinarium dowiedzą się, w jaki sposób wykorzystać możliwości LPC8N04 i jak można szybko zrealizować komunikację NFC za pomocą dostępnych narzędzi projektowych oraz projektów referencyjnych.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się zarejestrować.

O autorze