LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Energooszczędny, jednokanałowy przetwornik DAC Analog Devices

Firma Analog Devices wprowadziła do oferty nowy przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC). Wykorzystuje on opracowane przez firmę rozwiązania DPC (Dynamic Power Control) drugiej generacji, pozwalając na tworzenie analogowych modułów wyjściowych o dużej gęstości bez pogorszenia parametrów elektrycznych – co zazwyczaj następuje na skutek przegrzania. Dzięki temu układ umożliwia tworzenie tańszych i bardziej kompaktowych projektów. Jednokanałowy przetwornik AD5758 z wyjściem prądowo-napięciowym został zaprojektowany z myślą o zastosowaniach przemysłowych w automatyce fabrycznej i automatycznych procesach oraz o sterowaniu silnikiem, zapewniając potrzebną izolację między kanałami. Jednocześnie układ cechuje się najniższym poborem mocy wśród przemysłowych przetworników DAC w ofercie ADI.

Model AD5758 o wymiarach 5 x 5 mm jest najmniejszym rozwiązaniem na rynku. Dzięki zwartej konstrukcji wymaga mniejszej liczby komponentów zewnętrznych, pozwalając na realizację mniejszych i tańszych projektów. Ponadto oferuje zaawansowane funkcje diagnostyczne, które pozwalają na obserwację pracy systemu w celu zapewnienia wyższej niezawodności i zaplanowania serwisu. Układ AD5758 ma również obwody chroniące wyjście w przypadku niepoprawnego podłączenia przewodów.

Najważniejsze cechy układu AD5758:

  • Najniższy pobór mocy wśród przemysłowych przetworników DAC

  • Zintegrowane funkcje diagnostyczne zapewniające wysoką niezawodność systemu

  • Zintegrowana ochrona przed niepoprawnym podłączeniem

  • Sumaryczny nieskalibrowany błąd (TUE) 0,05%

Przetwornik AD5758 mieści się w obudowie LFCSP_VQ. Jest już dostępny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie produktu. Tam też można zamówić próbki.