LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Zwycięzcy konkursu ESP32 Design Contest 2018

Międzynarodowy konkurs projektowy ESP32, zorganizowany przez Espressif wspólnie z firmą Elektor, przyciągnął zdolnych uczestników, którzy wygrali cenne nagrody w postaci sprzętu.

Na początku roku został ogłoszony konkurs, którego celem było promowanie zalet układu Espressif ESP32 występującego na płytce projektowej zestawu ESP32-PICO-KIT v4. Moduł SoC (System-on-Chip) ESP32-PICO-D4 zawiera układ ESP32 oraz 4 MB pamięci Flash z interfejsem SPI w małej obudowie o wymiarach 7 x 7 mm. Natomiast płytka projektowa ESP32-PICO-KIT v4 stanowi platformę konwertera dla tego układu, wyposażoną w interfejs USB pozwalający na łatwe programowanie i debugowanie.

Na konkurs nadesłanych zostało wiele zgłoszeń z całego świata. Jest to znak, że międzynarodowa społeczność majsterkowiczów była bardzo zainteresowana rozwojem systemów IoT opartych na układzie ESP32. Przyjmowanie zgłoszeń na ESP Design Contest zostało zamknięte 31. marca. Po długich naradach, pod koniec kwietnia panel jury złożony z ekspertów Espressif i Elektor wyłonił trzech zwycięzców wymienionych poniżej:

Nagroda główna

Sieciowa maszyna do koktajli: To projekt oparty na układzie SoC ESP-WROOM-32, który ma umożliwić zamawianie koktajli za pomocą telefonu komórkowego, komputera PC, usługi IFTTT lub asystenta głosowego takiego, jak Alexa czy Google Home. Maszyna nie tylko pozwala użytkownikom zamawiać koktajle, ale też myje szklanki.

Drugie miejsce

Inteligentny system sterowania oświetleniem domu: System kontroli światła (SLC) pozwala użytkownikom sterować urządzeniami oświetleniowymi w liczbie do 24 za pośrednictwem lokalnej sieci Wi-Fi, korzystając z płytki ESP32-PICO-KIT oraz mikrokontrolera ESP8266. Aplikacja Androida służy w tym przypadku do konfiguracji wszystkich potrzebnych parametrów, takich jak nazwa sieci, hasło oraz nazwy urządzeń lub pokoi.

Trzecie miejsce

Piecyk z termostatem i termometrem Wi-Fi: Ten projekt wykorzystuje układ ESP32 do monitorowania urządzeń, które muszą utrzymać stałą temperaturę przez długi czas. W projekcie zastosowano tanie moduły, które można łatwo polutować na płytce prototypowej.

Ponadto za miejsca 4 – 10 zostały przyznane wyróżnienia:

  1. Konsola do gier ESP32

  2. Miernik szybkości przepływu moczu do prywatnego użytku

  3. Elektromechaniczny konwerter liczb dziesiętnych na binarne i szesnastkowe

  4. Cyfrowy pedał gitarowy

  5. Radiomush – przyrząd do radiologii grzybów

  6. Woltomierz cyfrowy ESP32

  7. Stacja pogodowa MQTT

Szczegółowe informacje o konkursie, zgłoszonych pracach i projektach można znaleźć na tej stronie.

Autor: Espressif