[WEBINARIUM] Wykorzystanie Amazon FreeRTOS z mikrokontrolerami NXP

Amazon FreeRTOS to system operacyjny dla mikrokontrolerów ułatwiający programowanie, wdrażanie, zabezpieczanie, łączenie i zarządzanie urządzeniami z małymi, niskomocowymi układami. System wykorzystuje popularny rdzeń FreeRTOS oraz biblioteki umożliwiające łatwe i bezpieczne połączenia z aplikacjami AWS, takimi jak AWS IoT Core, lub mocniejszymi urządzeniami brzegowymi z AWS Greengrass.

Eksperci z NXP i Amazon przeprowadzą dwuczęściowe webinarium przedstawiające możliwości oraz korzyści z projektowania urządzeń podłączonych do chmury AWS przy wykorzystaniu systemu Amazon FreeRTOS oraz mikrokontrolerów NXP LPC.

Część 1 (12 czerwca, 17.00): Wprowadzenie do AWS IoT oraz Amazon FreeRTOS; koncepcje i korzyści z używania ich z mikrokontrolerami LPC.

W tej części przedstawione zostaną AWS IoT oraz Amazon FreeRTOS, a także ich możliwości i korzyści z używania rozwiązań Amazon cloud. Koncepcje wykorzystywanie w AWS IoT, takie jak rejestracja i zarządzanie urządzeniami. Mikrokontroler LPC54018 we współpracy z AWS IoT oraz uruchomienie pierwszego przykładu.

Część 2 (26 czerwca, 17.00): Implementacja własnego rozwiązania IoT przy wykorzystaniu AWS Device Shadowing.

Użycie Device Shadows API – funkcjonalności AWS IoT – by umożliwić obsługę interfejsów użytkownika (telefon, sieć, głos…) i podłączonych urządzeń z układami NXP. W planie webinarium także demonstracja na żywo.

Uczestnicy, którzy wezmą udział w obu sesjach otrzymają kupon uprawniający do 50% rabatu na następujące produkty:

Rejestracja jest dostępna pod tym adresem.

O autorze