Nowy układ dla ładowarek bezprzewodowych Semtech LinkCharge 20

Firma Semtech przedstawiła kolejny element platformy dla ładowarek bezprzewodowych LinkCharge 20. Nowy układ scalony jest nadajnikiem ładowarki średniej mocy (5 – 20 W). Wykorzystuje uproszczoną architekturę kontrolera, która pozwoliła uzyskać większą elastyczność przy sprawności 83%. Obsługuje on obecne i dopiero nadchodzące protokoły ładowania bezprzewodowego, a także pozwala uzyskać niski koszt systemu.

Układ LinkCharge 20, który zostanie zasilony i znajdzie się w zasięgu tego nadajnika, jest w stanie poinformować nadajnik o swojej obecności i rozpocząć transakcję. W takim scenariuszu nadajnik dostarcza niewielką moc do wykrytego odbiornika, dzięki czemu ten ostatni jest w stanie zgłosić nadajnikowi swe wymagania względem mocy. Tę elastyczną architekturę można konfigurować w celu bezprzewodowego ładowania lub ciągłego zasilenia urządzeń przez warstwę fizyczną – na przykład zasilenia kamery monitoringu przez szybę lub naładowania telefonu przez ściankę mebla. Ponadto możliwa jest zdalna aktualizacja oprogramowania kontrolera ładowarek bezprzewodowych w przypadku modułów nadajnika już pracujących w terenie.

Przykładowe zastosowania układu nowej generacji LinkCharge 20:

  • stacje ładowania smartfonów
  • samochodowe ładowarki telefonów
  • moduły do integracji dla mebli
  • bezprzewodowe ładowanie połączonych urządzeń i urządzeń IoT, w tym korzystających z sieci LoRa
  • ładowanie przenośnych urządzeń użytkowych i medycznych
  • bezprzewodowa transmisja mocy przez szkło i drewno

Układ LinkCharge 20 jest już dostępny w ofercie Semtech oraz DigiKey. Dostępny jest również zestaw ewaluacyjny TSDMTX-19V3-EVM.

O autorze