Wirnet iFemtocell – w pełni funkcjonalny gateway LoRaWAN produkcji Kerlink

Po podpisaniu umowy dystrybucyjnej z firmą Kerlink, oferta JM elektronik poszerzyła się o produkty tego producenta. W tym oraz kolejnych newsach przybliżone zostaną produkty tej firmy – urządzenia Wirnet iFemtocell, Wirnet Station, Wirnet iBTS compact i Wirnet iBTS. Przedstawiamy pierwszy z nich, którym jest gateway LoRaWAN Wirnet iFemtocell.

iFemtocell to w pełni funkcjonalna bramka dostępowa pracująca w standardzie LoRaWAN. Urządzenie może być zastosowane w różnego rodzaju aplikacjach wewnętrznych, np. w halach, magazynach, zakładach przemysłowych oraz biurach wymagających łączności dla aplikacji IoT.

Prezentowany produkt oferuje pełne wsparcie dla 8 dostępnych kanałów standardu LoRaWAN. Cechuje się wysoką wydajnością i dzięki modulacji LoRa – dalekim zasięgiem nawet w trudnych warunkach. Standardowym połączeniem z siecią internet i usługami chmury jest kabel Ethernet podłączony do bramki, ale iFemtocell posiada również wbudowany moduł WiFi. Wewnętrzny gateway LoRaWAN umożliwia przesył do 700 000 pakietów na dobę.

Urządzenie charakteryzuje się zakresem temperatur pracy -20⁰C…+55⁰C. Obudowa iFemtocell wykonana jest z tworzywa. Z myślą o montażu wewnątrz pomieszczeń obudowa ma atrakcyjny design. Urządzenie jest bardzo lekkie (ok. 500 g) i posiada niewielkie wymiary: 160 x 90 x 35 mm, dzięki którym nie ma problemu z umieszczeniem bramki w miejscu o ograniczonej przestrzeni.  Wyposażono ją również w porty takie jak: RJ45, USB, wejście zasilania Jack oraz złącze antenowe SMA. iFemtocell jest urządzeniem wykonanym w obudowie o skali szczelności IP30, co pozwala na jego pełną eksploatację we wnętrzu budynku, hal, etc. Jednocześnie gateway wyposażony jest w złącze pozwalające na podłączenie anteny zewnętrznej. W takiej kombinacji możliwe jest uzyskanie na iFemtocell także zewnętrznej sieci LoRaWAN (gateway w budynku, antena na zewnątrz).

Przedstawicieli firm zainteresowanych gatewayem LoRaWAN iFemtocell prosimy o kontakt pod adresem e-mail: sprzedaz@jm.pl

O autorze