NXP prezentuje zestaw do szybkiego prototypowania Rapid IoT

Firma NXP Semiconductors ogłosiła powstanie nowego zestawu prototypowego Rapid IoT, który pozwala na otwarcie branży IoT na szersze spektrum innowacyjnych pomysłów. Zoptymalizowane rozwiązanie w zamyśle ma być bezpieczną i łatwą w użyciu platformą, na której można w bardzo prosty sposób zaprojektować prototyp Proof-of-Concept urządzenia IoT na rynek konsumencki, komercyjny oraz przemysłowy.

Rapid IoT skraca czas przeznaczony na 3 typowe fazy projektowania, co pomaga nawet nietradycyjnym innowatorom technicznym doprowadzić pomysł do etapu prototypu w sposób szybki i łatwy. Zestaw zawiera zoptymalizowany hardware oraz preprogramowane aplikacje pomagające w rozpoczęciu pracy tuż po otwarciu pudełka. Możliwości zestawu można rozszerzyć, dzięki wbudowanej stacji dokującej oraz płytkom MikroElektronika Click board.

Zestaw można programować za pomocą interfejsu Atmosphere IoT w stylu „przeciągnij i upuść”. To kolejna funkcja znacząco upraszczająca projektowanie za pomocą Rapid IoT, nawet gdy nie ma się doświadczenia w programowaniu systemów wbudowanych. Studenci, hobbyści, projektanci, dostawcy platform oraz inżynierowie, zarówno w startu-upach jak i w wielkich korporacjach, mogą skorzystać z przyjaznego środowiska programistycznego i jednocześnie skrócić czas projektowania.

Dzięki ogromnemu doświadczeniu NXP w branży systemów wbudowanych, Rapid IoT zaprojektowano by uprościć przejście od prototypu do rozwoju projektu, korzystając z certyfikowanych stosów połączeń bezprzewodowych, sterowników, pakietów middleware, przykładów aplikacji wbudowanych oraz programów na Android/iOS. Automatyczna generacja kodu źródłowego dla NXP MCUXpresso, wszechstronnego i spójnego środowiska programistycznego, pomoże programistom w szybkiej nauce platformy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie NXP.

O autorze