NXP prezentuje platformę rozwojową GreenBox do elektryfikacji samochodów

NXP Semiconductors ogłosiło powstanie platformy rozwojowej dla przemiany pojazdów na elektryczne lub hybrydowe – GreenBox. Pozwala ona producentom i dostawcom samochodów na rozpoczęcie wczesnego projektowania elektrycznych i hybrydowych aut nowej generacji. Wykorzystywana jest platforma NXP S32, stworzona dla branży motoryzacyjnej, oparta o wiele rdzeni ARM Cortex.

Przez rosnące regulacje dotyczące emisji zanieczyszczeń oraz bardziej restrykcyjne wymogi na spalanie paliwa, zarówno tradycyjni producenci jak i nowi gracze na rynku czują presję na jak najszybsze wprowadzenie samochodów elektrycznych i hybrydowych do swojej oferty. GreenBox zapewnia wysokowydajną platformę do projektowania i testowania nowych algorytmów sterowania i zarządzania energią, bardzo ważnych dla aut elektrycznych nowej generacji.

Używając platformy rozwojowej GreenBox, projektanci mają do dyspozycji także zoptymalizowane peryferia, między innymi zaawansowane timery, sterowniki silników oraz podukłady analogowe. Pozwala to na współpracę z własnym sprzętem rozwojowym.

Zestaw jest dostępny w dwóch konfiguracjach. Pierwsza sprawdzi się w pojazdach w pełni elektrycznych – zapewnia sterowanie silników oraz możliwości zarządzania akumulatorem. Druga spełni oczekiwania projektantów pojazdów hybrydowych – oprócz cech przydatnych w silnikach elektrycznych posiada funkcje pomocne w kontroli tradycyjnych napędów.

Więcej informacji na stronie NXP Semiconductrors.

O autorze