Nowe wzmacniacze wysokonapięciowe pozwalają na lepszą dokładność w aplikacjach przemysłowych

Texas Instruments ogłosił powstanie trzech nowych wzmacniaczy charakteryzujących się niezwykłą kombinacją szybkości i precyzji, co pozwala projektantom na tworzenie bardziej dokładnych układów dla aplikacji wrażliwych na błędy. Nowe wzmacniacze pozwalają na bardziej precyzyjne pomiary i szybsze przetwarzanie różnorodnych sygnałów wejściowych. w systemach pomiarowych, medycznych oraz akwizycji danych.

Projektanci mogą wybrać architekturę układu spełniającą wymagania systemu pod względem napięcia wejściowego, pasma oraz innych cech:

  • OPA2810: zasilanie do 27 V, podwójny wzmacniacz operacyjny o wejściu na tranzystorach JFET, pasmo 120 MHz, maksymalna składowa stała na wejściu – 500 μA
  • OPA189: zasilanie do 36 V, wzmacniacz operacyjny, zero-drift, pasmo 14 MHz, przyjazny dla multiplekserów
  • THS3491: zasilanie do 32 V, wzmacniacz ze sprzężeniem prądowym, pasmo 900 MHz dla małych sygnałów, prąd wyjścia do ±420 mA
Większe pasmo i szybkość

Dostarczając do dwukrotnie szerszego pasma i konkurencyjną wartość slew-rate, nowe wzmacniacze Texas Instruments pozwalają na następujące korzyści.:

  • Szerokie pasmo układów OPA2810 i OPA189 pozwalają na uzyskanie dużego wzmocnienia i szybkich czasów reakcji, co pozwala uzyskać dokładny pomiar
  • Projektanci mogą wykorzystać układ THS3491 do uzyskania niskich zniekształceń i dużej mocy wyjściowej. Wzmacniacz jest zdolny do oddania napięcia 10 Vpp na częstotliwości 200 MHz i obciążeniu 100 Ω dla systemów detekcji i pomiaru, tj. generator arbitralny, sterowniki diod laserowych oraz sterowniki dużych pojemności
Optymalna precyzja dla aplikacji wrażliwych na błędy

Wyjątkowa precyzja wzmacniaczy poprawia dokładność systemu, jednocześnie zmniejszając potrzebę kalibracji zewnętrznej oraz koszt materiałów. Korzyści obejmują:

  • Dzięki najlepszej w branży maksymalnej dopuszczalnej składowej stałej i najmniejszym szumie na poziomie 5,7 nV/√Hz wzmacniacz OPA2810 pozwala inżynieriom osiągać bardziej precyzyjne pomiary w aplikacjach akwizycji danych i przetwarzania sygnałów.
  • OPA189 to szerokopasmowy wzmacniacz zero-drift oraz niskim szumem 5,7 nV/√Hz. Maksymalny dryf to 0,02 μA/°C, co pozwala na minimalizację wpływu temperatury bez kalibracji, podnosząc dokładność systemu w szerszym zakresie temperaturowym.
Niska konsumpcja mocy

Wzmacniacze pobierają do 80% mniej energii niż konkurencyjne produkty, co pozwala tworzyć konstrukcje łączącą dużą szybkość i oszczędność:

Inżynierowie mogą zacząć projektować systemy wysokiego napięcia przy pomocy płytek referencyjnych Texas Instruments.

Więcej informacji na stronie http://www.ti.com/hvamps-pr-eu.

O autorze